JANKOWICE. Wisła lepsza od Wodnej

13.09.2010 14:07 | 0 komentarzy | 2 914 odsłony | red
W niedzielnym meczu dwóch pretendujących do awansu drużyn Wisła Jankowice pokonała ZWM Wodna 2-0.
0

Mecz rozgrywany był na grząskim, a fragmentami błotnistym boisku. Gospodarze do ostatnich chwil walczyli o to, by murawa nadawała się do rozegrania spotkania. Łopatami zbierali zalegającą wodę, a na „szesnastkach” wysypali kilka taczek piasku, który miał za zadanie osuszyć plac gry.

W trudnych warunkach lepiej radzili sobie miejscowi. W pierwszej połowie najbliższy otwarcia wyniku był kapitan Wisły Marcin Zieliński. Po jego strzale z dziesięciu metrów niepewnie interweniował golkiper Wodnej, który na raty złapał piłkę na granicy linii bramkowej. Jeszcze wcześniej dogodną sytuację miał Tomasz Samuś, ale jego strzał po krótkim słupku na róg sparował Michał Maślanka. Goście próbowali strzałów z dystansu, ale piłka mijała najczęściej bramkę.

W drugiej połowie Wiślacy dopięli swego. W 61. minucie sędzia podyktował rzut karny po tym jak piłkę nieuchronnie zmierzającą do bramki ręką zatrzymał Dominik Grzesiakowski, który równocześnie ukarany został czerwonym kartonikiem. „Jedenastkę” mocnym uderzeniem wykorzystał Jakub Szlęzak. Goście próbowali wyrównać zwłaszcza po wykonywanych stałych fragmentach, ale ciągle brakowało im precyzji. Nie zabrakło jej w 79. minucie Krzysztofowi Miziołkowi. Po kontrze i podaniu od Mateusza Kubery strzelił on tuż przy słupku. Graczom Wodnej nie starczyło już czasu i możliwości na chociażby honorowe trafienie i w trudnych warunkach w ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się być zawodnicy Wisły Jankowice.