PIŁKARSKA NIEDZIELA. Kościelec walczył do końca

24.10.2010 21:32 | 0 komentarzy | 3 794 odsłony | red
W okręgówce Żarki uległy gładko Kalwariance 1-6. Dzięki skutecznemu finiszowi Kościelec zremisował z Myślachowicami w spotkaniu A-klasy.
0
Piłkarze Kościelca (zielone stroje) zremisowali z Myślachowicami 2-2. Fot. Michał Koryczan.

VI liga – Wadowice
LKS Żarki – Kalwarianka 1-6
Mecz rozegrano w Zagórzu. Już w 4. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Mirosława Pilcha bezpośrednio z rzutu rożnego. W 39. minucie strzałem z 16 metrów podwyższył Sebastian Marzec. A tuż przed końcem pierwszej połowy ponownie dał o sobie znać Mirosław Pilch, wykorzystując sytuację sam na sam. Gospodarze w pierwszych 45 minutach dwa razy groźnie zaatakowali. Jednak Robert Jesionowski i Łukasz Horawa trafili w poprzeczkę. Już 6 minut po zmianie stron Kalwarianka prowadziła 4-0. Karnego za faul bramkarza Krzysztofa Poznańskiego (zastąpił w przerwie Łukasza Nędzę I) na młodzieżowcu Krzysztofie Studnickim wykorzystał Sebastian Marzec. W 55. minucie strzałem po ziemi gola numer pięć zdobył Paweł Bodzioch. Gospodarze zdobyli honorowego gola po strzale z bliska Łukasza Nędzy I. Wynik na 6-1 dla gości ustalił Adam Frączek. Posłał piłkę obok kładącego się na murawie bramkarza Żarek. Mecz rozegrano w Zagórzu. W drugiej połowie prezesi Żarek i Zagórzanki zbierali pieniądze na leczenie bramkarza Zagórza Marcina Zielezińskiego. Uzbierano 792 zł.
- Jestem wdzięczny wszystkim, którzy o mnie pamiętają i wspierają, także finansowo – powiedział nam obecny na meczu Marcin Zieleziński, przechodzący rehabilitację.

Klasa A
Kościelec Chrzanów – Błyskawica Myślachowice 2-2
Pierwsi znakomitą okazję do strzelenia bramki stworzyli gospodarze. W 19. minucie po rzucie rożnym, do piłki bitej na piąty metr wyskoczył Jacek Wichrowski, ale nie trafił jej głową. Pięć minut później z gola cieszyli się przyjezdni. Do prostopadłego podania wystartował Daniel Rogaczewski, „położył” bramkarza i posłał futbolówkę do siatki. Zawodnicy Kościelca próbowali wyrównać jeszcze przed przerwą, ale w decydujących momentach brakowało im dokładności.
Dwadzieścia minut po zmianie Myślachowice zanotowali drugie trafienie. Wiktor Potejko uderzył z wolnego, piłka odbiła się przed Norbertem Królem i ku zaskoczeniu wszystkich wpadła do bramki.
Podopieczni Janusza Trębacza nie załamali się. W 75. minucie po starciu zawodników w szesnastce Błyskawicy sędzia podyktował karnego. Jedenastkę na gola zamienił Krzysztof Walczyk. W 87. minucie ambitni gospodarze wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego błąd popełnił Mirosław Wnuk. Nie złapał futbolówki po wrzutce, ta spadła pod nogi Walczyka, który wpakował ją do siatki.
- Remis z wiceliderem to dla nas dobry rezultat. Chłopaki pokazali charakter. Powalczyli, prezentując niezłą grę – powiedział po meczu Janusz Trębacz, szkoleniowiec Kościelca.

W drugim niedzielnym spotkaniu Arka Babice pokonała 2-0 Wolankę Wola Filipowska.