CHRZANÓW. ChLF – Północ wygrała rekordowo 55-0

22.12.2010 08:01 | 0 komentarzy | 6 006 odsłon | red
W najciekawszym meczu kolejki Wygiełzów w ostatnich sekundach wywalczył zwycięstwo nad Orłami pozbawiając rywala miejsca w najlepszej szóstce. Rekordową wygraną zanotowała Północ, która pokonała grającą w czwórkę Koronę aż 55-0.
0
UKS II LO w zaległym meczu zremisował z Solidexem, a także uległ Protectorowi.

Megalo ze Świetlicą Plus Trzebinia prowadziło już od pierwszej minuty po tym, jak bramkę zdobył Gregorczyk. W kolejnych fragmentach gry dominacja lidera tabeli nie podlegała dyskusji i zespół zdobywał kolejne bramki. Szczególnie ładne były techniczne trafienia Patera oraz Horawy. Świetlicę było stać na zdobycie trzech bramek.

ADI przystąpiło do meczu z Antalyą w szerokim i mocnym składzie m.in. z nowymi w tym sezonie Dariuszem Gawęckim (Sandecja Nowy Sącz) oraz Michałem Kanclerzem (Kmita Zabierzów). Najlepszy na boisku był jest Piotr Jawień, który dobrze radził sobie na ścianie oraz wykańczał kontry co przy słabej postawie w bramce Trzeciaka spowodowało, że ADI wygrało 4-1 i zepchnęło Antalyę z trzeciej na szóstą pozycję w tabeli.

Ważne punkty zdobył Instalbud, który dzięki pokonaniu Solidexu 7-3 umocnił się w czołówce. O Silce zespołu świadczy fakt, że wszyscy zawodnicy zdobyli w tym meczu bramki. Solidex rozegrał także drugie spotkanie. W zaległym pojedynku zremisował 2-2 z UKS II LO.

Licealiści walczyli także z Protectorem, ale doświadczony rywal był za mocny, co przy słabej postawie w bramce Kołodziejczyka spowodowało, że Prtoector wygrał pewnie 8-3. Cztery bramki w tym meczu zdobył Drobniak, a ozdobą spotkania był gol w samo okienko Oczkowskiego równo z syreną kończącą pierwszą połowę.

Orły, aby myśleć poważnie o walce o górną szóstkę tabeli musiały wreszcie zacząć wygrywać. Na spotkanie z mocnym Wygiełzowem zespół przystąpił więc wzmocniony Tomaszem Brońkiem oraz Norbertem Ciepichałem. Ten drugi wrócił dla Orłów po kilku latach przerwy. Lepiej spotkanie rozpoczął jednak Wygiełzów. Wynik w 9. minucie otworzył Batory, a po krótkim czasie na 2-0 trafił Kasperczyk. W 15. minucie po zagraniu Sandeckiego piłki nie złapał Proksa i do siatki skierował ją Ciepichał, a do remisu z karnego doprowadził Klimek. Tuż przed przerwą w polu bramkowym z futbolówką obrócił się Ciepichał i strzałem pod poprzeczkę dał Orłom prowadzenie. Wygiełzów przez całą drugą odsłonę dążył do wyrównania, i w końcu tego dokonał. W 38. minucie mocnym i co najważniejsze celnym strzałem popisał się Batory. Był to dopiero początek emocji w tym spotkaniu. Po wyrzucie Króla piękną bramkę zdobył Ciepichał, ale tuż po wznowieniu gry na 4-4 trafił K. Adamczyk. W ostatniej minucie trzy punkty Wygiełzowowi strzałem przy dalszym słupku zapewnił Kwiatkowski.

W meczu z Koroną w przeciągu 40 minut prezes SChLF Jakub Zieliński, który zadebiutował w tym sezonie między słupkami bramki Północy miał do obrony jeden strzał w ostatnich sekundach. Z uderzeniem Głucha poradził sobie jednak bez zarzutu. Korona grała tylko w czwórkę, ale dotrwała do końcowego gwizdka. Północ była jednak bezlitosna dla rywala wygrywając rekordowo 55-0. Aż 22 bramki w tym meczu zaliczył Paweł Łukasik.