Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

LIBIĄŻ. Chylaś w Dolcanie Ząbki

08.02.2011 10:10 | 1 komentarz | 2 927 odsłony | red
Daniel Chylaszek wychowanek Janiny Libiąż w rundzie wiosennej zagra w pierszoligowym Dolcanie Ząbki. Razem z nową drużyną będzie walczył o utrzymanie w lidze.
1
LIBIĄŻ. Chylaś w Dolcanie Ząbki
Daniel Chylaszek z koszulką swojego poprzedniego zespołu Piasta Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwudziestoośmioletni libiążanin to bez wątpienia jeden z większych lokalnych piłkarskich talentów. Pomimo tego przez ostatnie pół roku pozostawał bez klubu.

- Ostatnie pół roku nie grałem, bo w czerwcu skończył mi się kontrakt w Gliwicach. Występowałem w Piaście już cztery lata więc chciałem zmienić klimat i otoczenie. Niestety wtedy też zaczęły się moje problemy ze ścięgnem Achillesa. To nie pozwoliło mi podpisać kontraktu z nowym klubem – tłumaczy Daniel Chylaszek.

W poniedziałek wreszcie znalazł dla siebie zespół. W rundzie wiosennej sezonu 2010/11 będzie występował w pierwszoligowych Ząbkach. Celem drużyny z okolic Warszawy jest walka o ligowy byt. Popularny w Libiążu Chylaś ma im w tym pomóc. Co będzie potem sam zawodnik nie wie, bo asekuracyjnie umowa na grę w Dolcanie wygasa z końcem obecnego sezonu.

- Co przyniesie przyszłość tego nikt nie wie, trzeba być jednak zawsze na tą przyszłość otwartym – stwierdza piłkarz z Libiąża.
Rozmowa z Danielem Chylaszkiem w środowym numerze „Przełomu”
Bartłomiej Gębala