Rekordowy maraton

19.04.2011 11:08 | 0 komentarzy | 5 486 odsłon | red
W minioną niedzielę na ulicach Krakowa rywalizowali biegacze z całego świata. X Cracovia Maraton ukończyła rekordowa ilość zawodników. Metę przekroczyło 3197 biegaczy.
0
Marcin Ferlak - najszybszy chrzanowianin

Sensacyjnym wydarzeniem zawodów był występ biegaczki z Ukrainy, Tatiany Gamera – Shmyrko. Zawodniczka ta samotnie pokonała cały dystans, a linię mety przekroczyła z czasem 02:28:14, ustanawiając tym samym rekord trasy krakowskiego maratonu. Wynik ten jest obecnie najlepszym kobiecym rezultatem w maratonie rozgrywanym w naszym kraju.

Czołówkę zawodników wśród mężczyzn od początku biegu tworzyła kilkuosobowa grupa Kenijczyków. Tak też pozostało do końca – zwycięzcą jubileuszowej edycji maratonu został Kyeva Cosmas Mutuku, z wynikiem 02:12:20. Pierwszym Polakiem był Andrzej Lachowski z Krakowa, z czasem 02:25:58 plasujący się na 13. pozycji. Wśród pierwszych dwudziestu zawodników znalazło się jeszcze tylko dwóch naszych rodaków: Krzysztof Szczepański z Radomska i Roman Czaja z Oświęcimia.

Najlepszym zawodnikiem z naszego powiatu po raz kolejny został Marcin Ferlak, reprezentujący chrzanowskie Stowarzyszenie Aktywnych Biegaczy „Falstart”. Pokonanie królewskiego dystansu zajęło mu 02:44:31, dając 41. miejsce w klasyfikacji generalnej. Doskonałym wynikiem 02:51:48 poszczycić mógł się również Jerzy Topa, drugi chrzanowianin biegający w barwach tego samego klubu. W 10. edycji krakowskiego maratonu wystartowało kilkunastu zawodników z Chrzanowa, Trzebini, Libiąża i Krzeszowic. Wśród nich znalazły się tylko trzy kobiety: Anna Lazarowicz i Aleksandra Kocot z Chrzanowa, a także Monika Czubin z Libiąża.

Pozostali zawodnicy z naszej okolicy, którzy ukończyli maraton to Piotr Westenholz (z Balina), Sylwester Biel, Wacław Dąbek, Wojciech Kapa, Michał Mikuśkiewicz, Dariusz Radym, Sławomir Topa, Dariusz Wcisło (z Chrzanowa), Grzegorz Drabik, Rober Kuczara, Jerzy Wieczorek (z Krzeszowic), Michał Adamaszek, Paweł Piwowarek (z Libiąża), Krzysztof Koźbiał i Paweł Pacławski (z Trzebini).