UNIHOKEJ. Trzebinianki mistrzyniami Polski!

12.05.2011 11:00 | 0 komentarzy | 5 159 odsłon | red
Zawodniczki PUKS Trzebinia wygrały turniej finałowy Grand Prix w unihokeju dzieci, zdobywając tym samym trzeci raz z rzędu tytuł mistrzyń Polski. Ich rówieśnicy wywalczyli brązowe medale.
0
Unihokeistki trzebińskiego PUKS-u odbierają złote medale mistrzostw Polski. Fot. Paweł Raj

Faworytkami zawodów w Zielonce koło Warszawy były zawodniczki PUKS-u, które wygrały wszystkie turnieje eliminacyjne. Podopieczne Pawła Raja nie zawiodły.

W zmaganiach finałowych pokonały UKS Bankówka Zielonka 7-2 oraz UKS Wiatr Ludźmierz 2-0 zdobywając w pełni zasłużenie złote medale mistrzostw Polski.

- To trzeci triumf z rzędu naszego zespołu. Dziewczęta zagrały bardzo dojrzale i zespołowo. Mam nadzieję, że będziemy mieli z nich jeszcze dużo pociechy – mówi Paweł Raj, trener PUKS-u.

Trzebinianki zagrały w składzie (w nawiasie liczba bramek): Magdalena Michaliszyn, Natalia Pastusińska, Patrycja Kursa (1), Klaudia Palian (1), Patrycja Lasoń (1), Karolina Kiełkowicz (8), Małgorzata Mleczko, Klaudia Dutka, Roksana Skrzypkowska, Karina Skrzypkowska.

Młodzi trzebinianie, zajmujący po eliminacjach drugie miejsce także liczyli na medal. Wygrane nad Ludżmierzem (1-0) i Zielonką (3-2) oraz remis z Przykoną (2-2) i porażka z Jedynką Orzysz (1-6) pozwoliły im stanąć na najniższym stopniu podium.

Skład brązowych medalistów (w nawiasie liczba bramek): Filip Glista, Bartosz Skrzypkowski, Wiktor Krzyżanowski, Dawid Dura (4), Wojciech Siata (1), Patryk Zybiński, Kacper Dworak.