Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

BALIN. Rezerwy Orła odlatują

09.07.2011 14:06 | 1 komentarz | 4 286 odsłony | red
Orzeł II Balin nie przystąpi do nowego sezonu ligi okręgowej. Zarząd klubu zdecydował o likwidacji zespołu rezerw.
1
BALIN. Rezerwy Orła odlatują
Zespół Orła II Balin (białe koszulki) został wycofany z rozgrywek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O wycofaniu balińskiej "dwójki" z rozgrywek mówiło się już w przerwie zimowej minionego sezonu. Właściwie do pierwszej wiosennej nie było pewne, czy graczom Orła II dane będzie wybiec na boisko.

Ostatecznie działacze zgodzili się i balinianie w znakomitym stylu wywalczyli mistrzostwo A-klasy, dające promocję do okręgówki.
Po awansie od razu pojawiły się spekulacje, czy zespół przystąpi do rozgrywek.

W rozmowie z Józefem Cichoniem, szefem Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów wiceprezes Orła Grzegorz Chechelski przyznał, że jeśli nie dojdzie do fuzji klubu z Balina z MKS-em Trzebinia-Siersza, rezerwy zostaną wycofane.

W piątek zarząd MKS-u odrzucił propozycję połączenie obu czwartoligowych zespołów.
- W tej sytuacji likwidujemy drużynę rezerw. Nie ma sensu prowadzić jednocześnie zespołów w czwartej lidze i okręgówce. To zbyt duże koszty - uważa Władysław Korlacki, prezes Orła.

Jego zdaniem część piłkarzy z "dwójki" może trafić do pierwszego zespołu. W tym gronie wymienia m.in. Grabca, Stępnia, Ołpińskiego i Nowickiego.

W związku z wycofaniem Balina II, w lidze okręgowej najprawdopodobniej zastąpi go wicemistrz chrzanowskiej A-klasy Nadwiślanin Gromiec (zgłoszenia do rozgrywek są przyjmowane do 15 lipca).

Wszystko wskazuje, że miejsce w A-klasie zwolnione przez Nadwiślanina zajmie Wisła Jankowice (druga drużyna B-klasy). Do klasy B wejdzie z kolei Polonia Luszowice (wicemistrz C-klasy).

(MK)