Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Znowu śmieci nad Chechłem

17.07.2013 12:25 | 0 komentarzy | 4 168 odsłony | red
Okolice zalewu Chechło po raz kolejny są zaśmiecone nielegalnie wyrzuconymi odpadami. Na obrzeżach lasu, w pobliżu wejścia na kąpielisko, leżą rozbite telewizory. Nieco dalej widać pudło po sprzęcie elektronicznym wypełnione śmieciami.
0
CHRZANÓW. Znowu śmieci nad Chechłem
Rozbite telewizory przy parkingu nad Chechłem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wyrzucanie śmieci do lasu jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości 500 zł. Sprawa może trafić do sądu, wówczas grozi grzywna do 5000 zł – informuje Katarzyna Padło z małopolskiej policji.

Trwają wakacje, nad zalew przyjeżdża wiele osób z powiatu chrzanowskiego, by korzystać z tego miejsca wypoczynku. Co prawda śmieci nie leżą na ogrodzonym terenie, ale szpecą jego okolice. Telewizory są wyrzucone przy parkingu obok pierwszych zabudowań przy ul. Głowackiego jadąc od strony ul. Topolowej.

- Ustalimy właściciela terenu – mówi Aneta Nowak z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska chrzanowskiego magistratu. Podaje, że jeśli właścicielem terenu jest osoba prywatna, urząd miejski zobowiąże ją do posprzątania. Gdy okaże się, że teren należy do miasta - również zostanie sprzątnięty.

Natalia Feluś