Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

LIBIĄŻ. Gawronek zostaje w Janinie

16.11.2011 19:19 | 0 komentarzy | 3 826 odsłony | red
Na środowym zebraniu zarząd GKS Janina Libiąż zdecydował o przedłużeniu umowy z Antonim Gawronkiem na prowadzenie zespołu seniorów.
0
LIBIĄŻ. Gawronek zostaje w Janinie
Antoni Gawronek, trener Janiny Libiąż. Fot. Michał Koryczan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na środowym zebraniu zarząd GKS Janina Libiąż zdecydował o przedłużeniu umowy z Antonim Gawronkiem na prowadzenie zespołu seniorów.

Po zwolnieniu na początku września tego roku Wojciecha Skrzypka sternicy Janiny rolę trenera powierzyli Antoniemu Gawronkowi.

Postawili przed nim zadanie ponownego zintegrowania zespołu, a także poprawy osiąganych wyników. Czas na wypełnienie tych celów miał do końca rundy jesiennej, bo na taki okres podpisano z nim umowę o pracę.

- Na pewno trener scementował zespół. Zdajemy sobie jednak sprawę, że bardzo dobrych wyników w meczach nie było i podlegać to będzie analizie. Trener sam musi nam przedstawić cały okres swej pracy - informował jeszcze w poniedziałek honorowy prezes Janiny i wiceburmistrz Libiąża Jarosław Łabęcki w rozmowie z „Przełomem”.

Najwyraźniej wspomniana analiza wypadła korzystnie dla trenera Gawronka, bo na środowym zebraniu zarząd Janiny postanowił o kontynuacji współpracy z nim.

Na bok tym samym odsunięto liczne dywagacje w środowisku libiąskiej piłki o ewentualnych jego następcach.

- Trener Antoni Gawronek zostaje z nami. Zdecydowało jego doświadczenie, a także dobry kontakt z drużyną jaki w ostatnich miesiącach udało mu się nawiązać - poinformował prezes Janiny Libiąż Henryk Szyjka o argumentach, które przemówiły na korzyść aktualnego szkoleniowca.

Przed szkoleniowcem trudne zadanie utrzymania drużyny w trzeciej lidze. Nie trzeba nikogo jednak przekonywać, że aby tego mógł dokonać niezbędne są wzmocnienia kadry zespołu.

- Na razie nie operuję nazwiskami. Mogę powiedzieć jednak, że wspólnie z zarządem doszliśmy do wniosków, aby wzmocnienia dotyczyły każdej formacji z uwagi chociażby na kontuzje czy też ubytki jakie zaszły przed sezonem. Runda rewanżowa jest zawsze trudniejsza i z tego zdajemy sobie sprawę. Postawiono przede mną cel pozostania Janiny w trzeciej lidze na następny sezon i zamierzam się z niego wywiązać – skomentował Gawronek.

Bartłomiej Gębala