Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA-ALWERNIA-CZYŻÓWKA. Można się kąpać

19.07.2013 16:21 | 0 komentarzy | 7 144 odsłon | red
Cztery okoliczne kąpieliska: Chechło, Balaton, Skowronek i Kozi Bród nadają się do kąpieli. Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego mogą bez obaw pływać i pluskać się w wodzie.
0
TRZEBINIA-ALWERNIA-CZYŻÓWKA. Można się kąpać
Nad Chechłem można wypożyczyć rowerki wodne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cztery okoliczne kąpieliska: Chechło, Balaton, Skowronek i Kozi Bród nadają się do kąpieli. Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego mogą bez obaw pływać i pluskać się w wodzie.

Od zeszłego roku administratorzy terenu sami - na własny koszt - muszą przebadać wodę, a wyniki podać do stacji sanitarno-epidemiologicznej.

– Wszystkie cztery miejsca są przydatne do kąpieli – powiedział w piątek dyrektor chrzanowskiego sanepidu, Wojciech Heitzman.

Woda musi być przebadana przez administratorów w trakcie wakacji jeszcze raz. Póki co, można spokojnie korzystać z kąpielisk: Balaton i Chechło w Trzebini, Kozi Bród w Czyżówce i Skowronek w Alwerni.

Nad zalewem Chechło plażują nie tylko mieszkańcy powiatu, ale także przyjezdni.

- W tym roku jestem tu pierwszy raz, ale w zeszłym byłam kilkanaście razy. Opalam się i spaceruję w płytkiej wodzie – opowiadała Barbara Łabuz, która na wypoczynek nad Chechło przyjechała z Krakowa.

Natalia Feluś