Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

BALIN. Nowy trener blisko Orła

15.12.2012 11:31 | 0 komentarzy | 3 884 odsłony | red
Najprawdopodobniej Marek Kowalski zostanie nowym szkoleniowcem czwartoligowego Orła Balin. Na stanowisku zastąpi Krzysztofa Szopę.
0
BALIN. Nowy trener blisko Orła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod wodzą trenera Szopy (pracował w Balinie od lipca 2012 r., przejmując zespół po Piotrze Pierścionku) gracze Orła zanotowali sześć wygranych, cztery remisy i sześć porażek, zdobywając łącznie 22 punkty.

Dało im to siódme miejsce w lidze po rundzie jesiennej. Osiągnięty wynik nie zadowolił władz klubu. Zarząd rozwiązał umowę z Krzysztofem Szopą.

- Najprawdopodobniej w rundzie wiosennej drużynę poprowadzi Marek Kowalski. Jest jednym z najpoważniejszych kandydatów. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na początku przyszłego tygodnia. Mamy nadzieję, że pod wodzą nowego szkoleniowca Orzeł osiągnie fajne wyniki – podkreśla Grzegorz Chechelski, wiceprezes klubu z Balina.

Marek Kowalski w poprzednim sezonie pracował w Sparcie Kazimierza Wielka (IV liga świętokrzyska). Jego zespół zakończył rozgrywki na trzecim miejscu. W 30 meczach zdobył 59 punktów, notując 17 wygranych, 8 remisów i 5 porażek. Do drugiej lokaty, premiowanej awansem do trzeciej ligi Sparcie zabrakło czterech „oczek”.
Trener Kowalski prowadził w przeszłości także m.in. Słomniczankę Słomniki, Clavię Świątniki i Zwierzynieckiego Kraków.

(MK)