Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

MYŚLACHOWICE. Snajper w Błyskawicy

13.02.2013 19:50 | 1 komentarz | 3 884 odsłony | red
Napastnik UKS Dulowa Patryk Mendela został wypożyczony na pół roku do lokalnego rywala Błyskawicy Myślachowice.
1
MYŚLACHOWICE. Snajper w Błyskawicy
Patryk Mendela podczas meczu z Myślachowicami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Napastnik UKS Dulowa Patryk Mendela został wypożyczony na pół roku do lokalnego rywala Błyskawicy Myślachowice.

W rundzie jesiennej Mendela zdobył dla zespołu popularnych „Łosi” szesnaście goli. Na wiosnę utalentowany snajper ma zdobywać bramki dla Błyskawicy, czwartej drużyny chrzanowskiej A-klasy.

- Myślę, że taka chwilowa zmiana otoczenia dobrze mi zrobi. Po prostu nadszedł czas na zmiany. Chcę zobaczyć jak sobie poradzę w nowym otoczeniu, z nowymi zawodnikami. Początkowo miałem przejść do trzebińskiego MKS-u. Obecna sytuacja na studiach niestety nie pozwoliła mi na regularne trenowanie w wyższych ligach. Dlatego też postanowiłem pozostać do końca sezonu w A-klasie. Mam nadzieję, że przydam się i pomogę Myślachowicom w osiągnięciu jak najwyższego miejsca w rozgrywkach – mówi Patryk.

Urodzony w 1992 roku zawodnik jest wychowankiem MKS Trzebinia-Siersza. Do UKS Dulowa trafił w sierpniu 2011 r. W sezonie 2011/12 z 27 golami na koncie wywalczył koronę króla strzelców A-klasy.

Co ciekawe Mendela jest kolejnym zawodnikiem Dulowej, który w przerwie zimowej zdecydował się na przenosiny do ekipy prowadzonej przez Macieja Molędę. Na początku stycznia podobny kierunek obrali pomocnik Dawid Przęczek i obrońca Dawid Biłka.
Przypomnijmy, że do MKS Trzebinia-Siersza przeniósł się z kolei Kamil Wojdyła, jeden z czołowych graczy Błyskawicy w rundzie jesiennej.

(MK)