Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

PIŁKA NOŻNA. Z Krzeszowic na trenera reprezentacji

26.10.2013 13:02 | 0 komentarzy | 4 163 odsłony | red
Adam Nawałka, były szkoleniowiec m.in. Świtu Krzeszowice został nowym selekcjonerem piłkarskiej kadry Polski.
0
PIŁKA NOŻNA. Z Krzeszowic na trenera reprezentacji
Adama Nawałka (z lewej) podczas meczu MKS Trzebinia-Siersza - Górnik Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę Polski Związek Piłki Nożnej podał oficjalnie nazwisko następcy Waldemara Fornalika zwolnionego po przegranych eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2014 r. w Brazylii.
Niespodzianki nie było. Adam Nawałka był wymieniany jako najpoważniejszy kandydat na selekcjonera. Obowiązki obejmie 1 listopada.

Były znakomity pomocnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w 1978 r. w Argentynie, trenerską karierę rozpoczynał w krzeszowickim Świcie. Pracował tam w latach 1996-1998.

- Już wtedy był widoczny jego ogromny profesjonalizm. W prowadzał w klubie wiele nowinek, choćby dotyczących zdrowego odżywiania. Nigdy nie „spał” na meczach, ale żył wydarzeniami przed, w trakcie i po spotkaniu. Przez lata zrobił niesamowite postępy. Na pewno chcielibyśmy, żeby od razu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienił oblicze naszej kadry. Pamiętajmy jednak, że wszystko wymaga czasu. Trener Nawałka potrafi krótko trzymać piłkarzy, ale i umiejętnie z nimi rozmawiać. Czy poradzi sobie z gwiazdorami z kadry narodowej? Jeśli nie on, to kto? Trzymam za niego kciuki. To super sprawa, że osoba związana z naszym terenem pokieruje reprezentacją Polski - mówi Piotr Piątek, były gracz Świtu.

Po zakończeniu przygody w Krzeszowicach mieszkający w Rudawie Nawałka trenował m.in. Wisłę (wywalczył z nią mistrzostwo Polski w sezonie 2000/01), Zagłębie Lubin, Jagiellonię Białystok, GKS Katowice i Górnik Zabrze. Był także asystentem Leo Beenhakkera, gdy ten prowadził polską reprezentację.

(MK)