Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

PIŁKA NOŻNA. Zmiany w Świcie

23.01.2014 19:25 | 0 komentarzy | 2 917 odsłony | red
Czwartoligowy Świt Krzeszowice rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. W zespole doszło do pierwszych roszad kadrowych.
0
PIŁKA NOŻNA. Zmiany w Świcie
Michał Żywczak (z prawej) przeniósł się ze Świtu do Zieleńczanki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje prezes krzeszowickiego klubu Paweł Kapusta, do Zieleńczanki Zielonki (czternaste miejsce w czwartej lidze) przeniósł się Michał Żywczak. Z drużyny odchodzi też Dawid Szymula i Bartosz Poniedziałek. Zostaje za to Adrian Kaczkowski. Z wypożyczeń wracają z kolei Wojciech Jedynak (do MKS Trzebinia-Siersza) oraz Michał Kanclerz (do Janiny Libiąż).

-  Do zespołu dołączy doświadczony Bartłomiej Kawski, wychowanek Stali Sanok, grający ostatnio w Wawelu Kraków – mówi Paweł Kapusta.

Zawodnicy trenują na klubowych obiektach pod wodzą nowego trenera Mariusza Myślewskiego, który zastąpił Dariusza Bijaka (objął występującą w krakowskiej klasie okręgowej Clepardię Kraków).

- Na razie musimy się poznać z zespołem. Wszystko wyjdzie w praniu. Przede wszystkim podczas spotkań kontrolnych. To, że ktoś jest bardzo dobry na treningach, nie znaczy, że na meczach jest podobnie – mówi Mariusz Myślewski, szkoleniowiec Świtu.

Pierwszy sparing krzeszowiczanie zagrają w sobotę, 8 lutego z Wróblowianką Wróblowice (klasa A). Potem zmierzą się jeszcze m.in. z zespołami Prokocim Kraków (klasa okręgowa), LKS Mogilany (A-klasa) i Pogonią Skotniki (okręgówka).

(MK)