Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW-TRZEBINIA-LIBIĄŻ. Piknik w środku miasta

12.08.2013 14:57 | 3 komentarze | 6 270 odsłon | red
Piknikowanie na kocu to przyjemna forma spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Zwłaszcza, że można się wylegiwać na trawce w środku miasta.
3
CHRZANÓW-TRZEBINIA-LIBIĄŻ. Piknik w środku miasta
Agnieszka Pluta w wolnej chwili chętnie spędza czas na kocu w cieniu drzew
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Chrzanowie, Trzebini i Libiążu można swobodnie piknikować na gminnych terenach zielonych. W żadnym z tych miast nie ma zakazu odpoczynku na trawie.

- Trzeba jedynie pamiętać, by nie niszczyć rabatek kwiatowych i ozdobnych miejsc zielonych – zwraca uwagę Robert Siwek z Urzędu Miasta w Trzebini i mówi, że koc rozłożyć można także na placach zabaw czy w pobliżu boisk.

Na piknik warto wybrać się do parku w Libiążu albo Chrzanowie. Dla spędzających wakacje w mieście, drugie śniadanie zjedzone na trawie z pewnością będzie dodatkową atrakcją.

- Zachęcam do tego, by w gorące dni wypoczywać na kocu w cieniu drzew. Po to utrzymujemy tereny zielone, by mieszkańcy mogli z nich korzystać. Trzeba tylko zachować na nich porządek – podkreśla Jacek Latko.

- W upalne dni chętnie odpoczywam w cieniu drzew czytając książkę – mówi Agnieszka Pluta, która mieszkając w bloku korzysta z możliwości piknikowania w mieście.

Zgodnie z nowelizacją ustawy wprowadzoną przez Sejm w 2010 roku, nie jest zakazane użytkowanie trawników w takich miejscach jak np. park. Za to umyślne niszczenie zieleni w miejscach publicznych jest karane grzywną do 1000 zł.
Natalia Feluś