Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. W kolejce po „50 twarzy Greya”

21.08.2013 14:23 | 8 komentarzy | 6 161 odsłon | red
Na najbardziej poczytne pozycje w bibliotece publicznej są zapisy. W kolejce po „50 twarzy Greya” czeka 55 osób.
8
CHRZANÓW. W kolejce po „50 twarzy Greya”
Agnieszka Śliwa na tle regału z rezerwacjami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na najbardziej poczytne pozycje w bibliotece publicznej są zapisy. W kolejce po „50 twarzy Greya” czeka 55 osób.

MBP ma trzy egzemplarze „50 twarzy Greya”. Wypożyczający ma prawo trzymać książkę miesiąc. Co to oznacza? Osoba, która teraz zapisze się do kolejki, bestseller dostanie do ręki po około 18 miesiącach.

- Jeśli jest spore zainteresowanie, staramy się dokupić kolejne egzemplarze. Dodatkowe sztuki są do wypożyczenia w naszych filiach – wyjaśnia Agnieszka Śliwa, kierownik wypożyczalni. Jak zaznacza,, moda na dane pozycje mija, a biblioteka nie miałaby pieniędzy na bieżące nowości wydawnicze.

- Z góry zakładamy, że książki poczytnych autorów, takich jak Grochola czy Wiśniewski, cieszą się dużym zainteresowaniem. W takich przypadkach od razu kupujemy więcej egzemplarzy – informuje kierownik wypożyczalni.

Zamówiona książka czeka na odbiór przez trzy dni. Oprócz „50 twarzy Greya” długa kolejka jest także po publikację Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”, na którą czeka 25 osób. W głównym gmachu biblioteki są trzy sztuki tej książki, a cztery kolejne można znaleźć w filiach. Podobnie jest w przypadku bestselleru Katarzyny Grocholi „Houston, mamy problem”, na którą zapisane są 23 osoby, a egzemplarzy ogółem jest siedem, w tym dwa przy ul. Broniewskiego. Inne rozchwytywane pozycje to „Gra o tron” i cykl „Strażnicy historii” tom pierwszy „Nadciąga burza”, na które czeka po 16 osób.
Natalia Feluś