Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

29.06.2017 21:15 | 0 komentarzy | 7 691 odsłon | Ewa Solak
Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 12:43

Koncert na krzeszowickim Rynku, biesiada w Czyżówce, piknik w Zagórzu, zawody strażackie w Nawojowej Górze, gra miejska w Chełmku, balonowa bitwa w Trzebini - to niektóre atrakcje, jakie czekają na was w nadchodzący weekend.

0
Propozycje na weekend
Podczas ubiegłorocznych zawodów strażackich w Woli Filipowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 30 czerwca, godz. 17.00, Krzeszowice
Centrum Kultury i Sportu zaprasza na wernisaż wystawy dzieł plastycznych osób niepełnosprawnych ze Środowiskowego Domu Pomocy Caritas w Woli Filipowskiej.

Piątek, 30 czerwca, godz. 17.00, Chełmek
Biblioteka miejska zaprasza do udziału w grze miejskiej "W poszukiwaniu skarbu Tomasza Baty". Po niej w bibliotece o godz. 20.30 rozpocznie się koncert poezji improwizowanej.

Piątek, 30 czerwca, godz. 20.00, Krzeszowice
Centrum Kultury i Sportu zaprasza na pierwszy w tym roku plenerowy koncert w ramach projektu Muzyczna Fontanna. Będzie podzielony na dwie części. W pierwszej razem z chórem Allegria wystąpią goście z Norwegii: Siri Holmen - sopran, Magnar Tronsmoen - bas, baryton, a także Krzysztof Aurelisz-Łuczyński - tenor. Druga część będzie galą piosenki biesiadnej.

Sobota, 1 lipca, godz. 9.00, Nawojowa Góra
Miłośnicy zmagań strażackich mogą przyjść i dopingować druhów do działania podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Impreza rozpocznie się na boisku sportowym w Nawojowej Górze. Zwycięskie drużyny będą reprezentować gminę podczas etapu powiatowego.

Sobota, 1 lipca, godz. 14.00, Krzeszowice
W ośrodku misjonarskim Vincentinum rozpocznie się XIII Dzień Trzeźwości. Po mszy św. uczestnicy wezmą udział w mityngu. O godz. 16.30 organizatorzy przewidzieli spotkanie w plenerze, w tym m.in. turniej szachowy, poczęstunek i inne atrakcje. Impreza zakończy się o godz. 19.

Sobota, 1 lipca, godz. 10.00, Chrzanów
Na miejskiej plaży pod orłem rozpocznie się impreza "Ahoj przygodo!". Organizatorzy przewidzieli rodzinne potyczki pirackie, wykonywanie pirackich masek, grę terenową, bitwę morską na kule armatnie oraz skręcanie z balonów pirackich szabli.

Sobota - niedziela, 1-2 lipca, godz. 16.00, Krzeszowice
Na Rynku przez dwa dni potrwa wielki zjazd food trucków.

Sobota, 1 lipca, godz. 17.00, Dębnik
Każdy może wziąć udział w otwarciu centrum sołectwa. W programie m.in. odsłonięcie repliki zabytkowego zegara słonecznego wykonanego z miejscowego kamienia zw. marmurem dębnickim, a potem zabawa przy remizie OSP.

Sobota, 1 lipca, godz. 16.00, Zagórze
Każdy może wziąć udział w pikniku "U Źródła" przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zagórzu. Wystąpią dzieci z przedszkola samorządowego i zespołu szkół. Będzie pokaz tresury psów. Zaprezentują się także strażacy z OSP. Wystąpią panie z koła gospodyń, a o godz. 18.30 na scenę wyjdzie kabaret Rak. Organizatorzy zaplanowali też loterię i festyn. Zakończenie zabawy o godz. 24.00.

Sobota, 1 lipca, godz. 16.00, Czyżówka
Zainteresowani mogą wziąć udział w biesiadzie na placu przy wiejskim domu kultury. W programie m.in. prezentacje kół gospodyń wiejskich i konkurs o nagrodę "Śpiewający czyżyk", a także zabawa taneczna z zespołem Contra.

Niedziela, 2 lipca, godz. 12.00, Trzebinia
Fundacja Szansa na Rozwój zaprasza nad Balaton na wielką balonową bitwę z atrakcjami - ze względów pogodowych impreza przełożona na niedzielę, 9 lipca

Niedziela, 2 lipca, godz. 17.00, Chrzanów
W ramach VIII Festiwalu Muzycznego Dialog Kultur w kościele św. Mikołaja rozpocznie się koncert muzyki sakralnej w wykonaniu zespołu Cracow Singers pod dyr. Karola Kuszy. Gościem specjalnym będzie Marina Khanamiryan z Armenii.