Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

09.06.2017 07:43 | 0 komentarzy | 7 885 odsłon | Łukasz Dulowski

Oprócz discopolowych Dni Gminy Alwernia szykuje się m.in. bardzo fajna impreza dla dzieci - „Piknik z wędką" w Chrzanowie. Będzie można też skosztować regionalnych potraw w skansenie w Wygiełzowie.

0
Propozycje na weekend
Przejażdżki łódką podczas zeszłorocznego „Pikniku z wędką" w Chrzanowie Kościelcu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 9 czerwca
Chrzanów

Zespół Szkół nr 3 przy al. Henryka zaprasza w godz. 15-19 na „Piknik Radości". Będzie taniec integracyjny, gra terenowa, happening, turniej „Nieustraszeni", karaoke, mecz uczniów i absolwentów, dyskoteka.

Sobota-niedziela, 10-11 czerwca
DNI ALWERNI
PROGRAM IMPREZY

Sobota, 10 czerwca
Dulowa

Sołtys Dulowej zaprasza do przyjścia na plac przy remizie, gdzie o godz. 14 rozpocznie się „Piknik Dulowski". Do godz. 17 potrwają zabawy, konkursy oraz turniej piłkarzyków dla dzieci. Od godz. 16 jest planowany mini rajd rowerowy po sołectwie, a w godz. 18-23 zabawa taneczna.

Sobota, 10 czerwca
Chrzanów

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze zostaną przeprowadzone na boisku przy krytej pływalni (ul. Pogorska) w godz. 8-16. Program: godz. 8 - rozpoczęcie zawodów, sztafeta pożarnicza, godz. 12 - degustacja grochówki strażackiej, godz. 12.15 - ćwiczenia bojowe, godz. 16 - ogłoszenie wyników zawodów. Imprezy towarzyszące: godz. 10-12.30 - konkurs rysunkowy dla dzieci, godz. 13 - wręczenie nagród dla uczestników konkursu. Ponadto m.in. prezentacja wozów strażackich i pokazy pierwszej pomocy.

Sobota, 10 czerwca
Chrzanów

W godz. 9.30-21.00 został zaplanowany w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kusocińskiego TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO o Puchar Burmistrza Chrzanowa. Wstęp wolny.

Sobota, 10 czerwca
Chrzanów

Towarzystwo Wędkarskie Kościelec zaprasza na „Festyn z wędką". Odbędzie się w godz. 14-19 nad stawem w sąsiedztwie ul. Szpitalnej w Chrzanowie.
Harmonogram imprezy: do godz. 14 zbiórka uczestników zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzieży do lat 14; ze względu na niewielki akwen organizatorzy informują, że liczba startujących w zawodach jest ograniczona do 40 uczestników; preferują wcześniejsze zapisy, godz. 16 - zakończenie zawodów, ok. godz. 16.30 (po zakończeniu ważenia złowionych ryb) rozpoczęcie festynu, ok. godz. 17.30 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w zawodach wędkarskich, godz. 19 - zakończenie festynu.
Ponadto odbędą się konkursy uzupełniające (nie tylko wędkarskie), gry i zabawy. Zorganizowana będzie przy współpracy ze Stowarzyszeniem "Chrzanowskie Klasyki" wystawa klasycznych samochodów. Stałym elementem jest pokaz sprzętu i wyposażenia w wykonaniu Grupy Operacyjnej "Patriot"". Ponadto niezapomniane rejsy profesjonalną łodzią wędkarską.

Sobota, 10 czerwca
Chrzanów

Parafia na osiedlu Kąty organizuje rajd rowerowy. Wyjazd o godz. 15 spod tamtejszego kościoła. Trasa zakończy się w ośrodku karmelitańskim na Groblach.

Sobota, 10 czerwca
Ostrężnica

Stowarzyszenie Podaj Dalej oraz Klub Biegacza Olkuszbiega zapraszają dzieci i dorosłych na bieg i marsz nordic walking OSTRĘŻNICA-RUN. Impreza rozpocznie się na boisku LKS Jutrzenka Ostrężnica. Biegi dla dzieci zaplanowano o godz. 15. Biegi dla dorosłych o godz. 16. Zapisy przed startem.

Niedziela, 11 czerwca
Wygiełzów

W skansenie potrawy regionalne zaprezentują koła gospodyń wiejskich (konkurs kulinarny w godz. 13-16). Wernisaż wystawy „Wszystko co piękne". Pasje prof. Jana Samka - Dwór z Drogini o godz. 13.30. Koncert zespołu Same Swoje z Przeciszowa o godz. 16. Muzyka Zaklęta w Drewnie (Sokół Orkestar wraz zespołem Iglika, wykonującym tańce bałkańskie) o godz. 17. Ponadto warsztaty: garncarskie, bibułkarskie, filcowania, malowania na szkle, jak również kiermasz rękodzieła w godz. 12-17.