Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Zenon Kędziora z Babic małopolskim Seniorem Roku

03.06.2017 14:10 | 5 komentarzy | 4 902 odsłony | Marek Oratowski

Kronikarz dokumentujący życie mieszkańców gminy Babice wygrał w piątek plebiscyt dla seniorów, zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.

5
Zenon Kędziora z Babic małopolskim Seniorem Roku
Zenon Kędziora fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zenon Kędziora ma 74 lata. Uczył w szkole w Fabloku. Jako emeryt pisze książki o życiu lokalnej społeczności. Między innymi trzy lata temu wydał „Bohaterowie naszej małej ojczyzny - żołnierze z Gminy Babice na frontach I i II wojny światowej", pisał też o lokalnych pszczelarzach. Tworzy kronikę wydarzeń dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozkochowie. Chce wydać książkę na 100-lecie jednostki.

- To pasjonat bardzo zaangażowany w to, co robi - mówi Marzena Pierzchała-Dudek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Babicach.

Kapituła plebiscytu "Poza stereotypem - Senior Roku" zadecydowała o przyznaniu tytułu Seniorki Roku 2016 prowadzącej grupę śpiewaczą i teatralną Balbinie Judce z Dobrej. Honorowe wyróżnienia otrzymali: Helena Gajda z Krakowa, Krystyna Barwińska z Miechowa oraz Włodzimierz Pustułka ze Starego Sącza.

Laureatom statuetki i dyplomy wręczył w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego wicemarszałek województwa Wojciech Kozak. Jednym z patronów honorowych plebiscytu była minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.