Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Tauron da pracę uczniom z Krzeszowic i Libiąża

27.02.2017 13:02 | 3 komentarze | 4 428 odsłony | Łukasz Dulowski

W poniedziałek prezes Tauron Polska Energia SA podpisał porozumienie z krzeszowicką budowlanką i libiąskim zespołem szkół. W placówkach tych powstaną nowe kierunki: w pierwszej - technik górnik odkrywkowy, w drugiej - technik energetyk.

3
Tauron da pracę uczniom z Krzeszowic i Libiąża
Porozumienie o współpracy z Tauron podpisuje Bogumiła Buchała, dyrektorka Zespołu Szkół w Libiążu (na pierwszym planie). Za nią: Krzysztof Kasperek - wicestarosta chrzanowski, Filip Grzegorczyk - prezes Tauron Polska Energia i Janusz Szczęśniak - starosta chrzanowski. Z tyłu minister Andrzej Adamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek zaroiło się od dziennikarzy i kamer telewizyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach. Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia, podkreślał, że spółka potrzebuje nowych wykwalifikowanych specjalistów. W ramach współpracy ze szkołami zostały przewidziane m.in. praktyki zawodowe w spółkach grupy Tauron, a najzdolniejsi absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie.

- Cieszę się, że podejmowane są działania, mające zapewnić młodemu pokoleniu dobrą przyszłość - zdobycie wykształcenia technicznego i możliwość pracy w wiodących firmach. Tauron zapewnia energię dla polskiej gospodarki. Teraz pomoże również wykształcić młode kadry, które będą rozwijać gospodarkę, w tym infrastrukturę - mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, uczestniczący w poniedziałkowym wydarzeniu.