Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Być kobietą, być kobietą...

25.04.2017 12:39 | 0 komentarzy | 1 914 odsłona | Wioletta Kosowska

Dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej każda okazja jest dobra by pomyśleć o swej kobiecości, zastanowić się nad nią i zatroszczyć o siebie. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w Zespole Szkół w Libiążu odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone profilaktyce raka piersi.

0
Być kobietą, być kobietą...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Warsztaty poprowadziła Barbara Galus, pracownik Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, zajmująca się od wielu lat propagowaniem wiedzy na ten temat. Zajęcia prowadzone były w niezwykle interesujący sposób. Uczestniczkom spotkania zostały przekazane rzetelne informacje na temat sposobów obserwacji własnego ciała, niepokojących symptomów i chorób nowotworowych piersi. Najcenniejsza była jednak wiedza i umiejętności dotyczące comiesięcznego samokontrolowania piersi, które powinno być naturalnym i obowiązkowym działaniem każdej kobiety od 17 roku życia.

Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienna możliwość „zbadania” i obserwacji fantomów, które ukazywały typowe nieprawidłowości chorobowe piersi. Dziewczęta mogły dotykiem poszukać niepokojących zmian, guzków i wstępnie je zdiagnozować. Zajęcia, podobnie jak w poprzednich latach, wzbudziły zainteresowanie uczennic oraz wpisują się w realizowany w szkole program wychowania do życia w rodzinie.