Nie masz konta? Zarejestruj się

Z Waszej strony

XIII Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

18.04.2017 12:35 | 0 komentarzy | 1 481 odsłona | Wiesława Dudek

6 kwietnia odbyło się podsumowanie XIII Gminnego Konkursu „Najpiękniejsza palma wielkanocna" organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 3 w Trzebini.

0
XIII Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs na stałe wpisał się już w harmonogram gminnych imprez. Corocznie przystępuje do niego liczna rzesza przedszkolaków. Jury konkursu z roku na rok ma coraz trudniejsze zadanie, ponieważ wszystkie palmy nadsyłane na konkurs wykonywane są zgodnie z lokalna tradycją, mają swoją niepowtarzalna wartość estetyczną oraz sentymentalną, związaną z radością wspólnego wykonywania w gronie rodzinnym lub w przedszkolu.

W tym roku spośród 45 palm nadesłanych z 16 placówek wychowania przedszkolnego z gminy Trzebinia, musiało wybrać kilkanaście najpiękniejszych. Oto wyniki.

Kategoria wiekowa: 6-latki
I miejsce
Aleksandra Szymiec ZS-P PS Młoszowa
II miejsce
Zofia Lasek Niepubliczne Przedszkole „Błękitna Laguna 1",
Liliana Siemek Oddział Przedszkolny przy SP w Lgocie
III miejsce
Magdalena Ślusarczyk PS nr 3
Natalia Benderska Oddział Przedszkolny SP nr 3
Wyróżnienie
Aleksandra Kłaput Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
Marika Malczyk PS nr 2

Kategoria wiekowa: 5-latki
I miejsce
Adam Matycz Publiczne Przedszkole w Czyżówce
II miejsce
Nikola Jakubik Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
III miejsce
Dominika Kućmierczyk PS nr 1
Wyróżnienie
Oliwia Juźków PS nr 3
Alicja Kafel ZS-P PS Młoszowa

Kategoria wiekowa: 4-latki
I miejsce
Bartosz Staroń Oddział Przedszkolny SP w Lgocie
Weronika Jankowska PS nr 4
II miejsce
Jakub Zawora Oddział Przedszkolny SP nr 3
Natalia Mędrzyk Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury
III miejsce
Piotr Starzycki ZS-P PS Młoszowa

Kategoria wiekowa: 3-latki
I miejsce
Błażej Niewiedział Oddział Przedszkolny SP w Psarach
II miejsce
Grupa 3-latków „SÓWKI" PS nr 1
Grupa przedszkolna „Maluszki" PS nr 4
III miejsce
Grupa 3-4-latków PS nr 1
Wyróżnienie
Kalina Nieroda PS nr 3

Jako organizatorzy konkursu gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom oraz nauczycielkom przedszkoli za wykonanie przepięknych, niezwykle kolorowych i zgodnych z nasza lokalną tradycją palm wielkanocnych. Dzięki Państwa postawie zaciekawiania dzieci folklorem i dziedzictwem regionalnym, lokalne zwyczaje i sztuka ludowa przetrwają próbę czasu i nie zginą wśród europejskich i światowych nowości.

Oczywiście, po konkursie, w Niedzielę Palmową wszystkie palmy za sprawą ich właścicieli, trafiły do okolicznych kościołów, gdzie zostały poświęcone na pamiątkę wjazdu pana Jezusa do Jerozolimy. Niektóre z nich ponownie zostały docenione nagrodami w kościelnych konkursach.

Nagrodzenie wszystkich przedszkolaków biorących udział w konkursie było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów, których sercom bliska jest idea podtrzymywania dziedzictwa regionalnego i kultywowania lokalnych tradycji ludowych. Pięknie dziękujemy: Zarządowi Spółki „Górka-Cement", Radzie Osiedla Siersza, B. i J. Kurkom Euro-Sklep w Sierszy, „BIURO-MAX" S.C. A.T.Gumkowscy, panu M.Pabisowi- ferma drobiu w Libiążu Radzie Rodziców PS nr 3 w Trzebini, pani Barbarze Dębiec, panu Marianowi Kokoszce.
Szczególne podziękowania pragniemy złożyć członkom Jury - pani Zofii Nowotarskiej- przewodniczącej Koła Gospodyń z Sierszy oraz pani Wandzie Ponisz, paniom Agacie Juźków, Ewie Dębiec, Barbarze Dębiec oraz Zarządowi OSP w Sierszy za wypożyczanie sali w remizie na uroczystość podsumowania konkursu. Za udział w uroczystości posumowania konkursu dziękujemy wszystkim gościom oraz paniom z Koła Gospodyń w Sierszy.

Wiesława Dudek - dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 3 w Trzebini- Sierszy
oraz koordynatorki konkursu M. Biedermann, J. Pokrywka