Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Dni Lasu w Chmurkowych Opowieściach

18.04.2017 12:21 | 0 komentarzy | 1 280 odsłona | Marzena Majewska

Początek wiosny to dobry czas na zwrócenie szczególnej uwagi na otaczającą nas przyrodę. Kiedy wszystko budzi się do życia, warto pomyśleć o środowisku naturalnym i o tym, jak o nie zadbać, by było optymalnym miejscem rozwoju roślin, zwierząt i ludzi.

0
Dni Lasu w Chmurkowych Opowieściach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aby zwrócić uwagę na konieczność ochrony środowiska, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Chmurkowe Opowieści w Trzebini przystąpiły do realizacji projektu grantowego „Razem z Grupą". W ramach tego projektu zostały zorganizowane Dni Lasu, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych oraz upowszechnianie wiedzy na temat dbania o otaczające nas środowisko przyrodnicze.

Dzieci wzięły udział w warsztatach o tematyce ekologicznej, spotkały się z panią leśnik z Nadleśnictwa Chrzanów, która opowiadała o lesie i jego mieszkańcach, a także zasadziły drzewo w przedszkolnym ogrodzie. Grupa Słoneczek przygotowała przedstawienie ekologiczne „O czym szumi stary las", w którym zwrócono uwagę na problem zaśmiecania lasu przez człowieka. Na zakończenie Dni Lasu przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w Happeningu Ekologicznym i przemaszerowały ulicami miasta niosąc transparenty z hasłami ekologicznymi, które wspólnie wcześniej przygotowali. Rodzice wraz z dziećmi wzięli także udział w konkursie na hasło promujące ochronę przyrody. Jedno z nich stało się hasłem przewodnim Dni Lasu: „ZIEMIA TO NASZ DOM. SZANUJ JĄ!".