Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Twoja krew ratuje życie

09.12.2016 13:21 | 0 komentarzy | 1 269 odsłona | Wioletta Kosowska

Zespół Szkół w Libiążu kolejny raz gościł u siebie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wychowankowie stawili się na akcję wyjątkowo licznie, do oddania krwi zakwalifikowało się 32 uczniów, którzy oddali prawie 15 litrów tego cennego leku.

0
Twoja krew ratuje życie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja krwiodawstwa, czyli chęć niesienia pomocy innym, odbyła się w naszej szkole po raz czwarty w tym roku. W sumie oddaliśmy prawie 50 litrów krwi, co oznacza, że średnio co drugi pełnoletni uczeń naszej szkoły jest dawcą. Cieszy nas też fakt, iż nasi absolwenci nadal aktywnie uczestniczą w tych akcjach.

Dzięki tak szlachetnym i wrażliwym osobom, możliwe jest wykonywanie skomplikowanych operacji, ratowanie zdrowia, a także życia ciężko chorych oraz pomoc ofiarom wypadków. Taka postawa oraz działania na rzecz propagowania honorowego krwiodawstwa są wzorem do naśladowania.

Kolejne akcje krwiodawstwa odbędą się 23.02.2017 r. i 17.05.2017 r.