Nie masz konta? Zarejestruj się

Wygiełzów

Husaria zawita na Lipowiec

22.06.2017 10:32 | 0 komentarzy | 4 160 odsłony | Michał Koryczan

W najbliższą niedzielę będzie można się przenieść w czasy panowania króla Jana III Sobieskiego i jego wizyty na terenie dzisiejszej gminy Babice.

0
Husaria zawita na Lipowiec
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Muzeum w Wygiełzowie organizuje kolejną imprezę z cyklu "Lipowiec - klucz do wielkich historii". Chodzi o pokazanie, jak zamek łączy się z ważnymi, autentycznymi wydarzeniami, znanymi choćby ze szkolnych podręczników.

- Tym razem nawiążemy do wyprawy wiedeńskiej i obecności króla Jana III Sobieskiego na Lipowcu. Imprezę organizujemy we współpracy z Podolskim Regimentem Odprzodowym. Na uczestników czekają gry i zabawy. Nie będzie to z pewnością bierne oglądanie - mówi Marcin Koziołek z Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

Impreza rozpocznie się w niedzielę, 25 czerwca, o godz. 11, i potrwa do godz. 18. W programie m.in. prezentacje wojsk, broni, strojów, pokazy konne, musztra i obozowisko, zwady i bójki karczemne, turniej szermierczy i łuczniczy z nagrodami, szkice portretów, pokazy i warsztaty rzemieślnicze. Bilety wstępu: 7 zł normalny i 4 zł ulgowy.

Będzie to ostatnia impreza na zamku przed mającym się rozpocząć w lipcu remontem średniowiecznego zabytku.