Nie masz konta? Zarejestruj się

Debata kandydatów na burmistrza Chrzanowa - 25.02.2016

25.02.2016 16:46

Film powiązany z Zakończyła się debata kandydatów na burmistrza Chrzanowa. Zapraszamy na relację

Komentarze

zapoznaj się z Regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].

Tych pól nie wypełniaj:

34 komentarzy

Wyborca_Mikroprzedsiębiorca 04.03.2016 18:05 zgłoś nadużycie

Ciekawe czy Robert M. przypomniał sobie jakie produkty lokalne zamierza wspierać...

Wyborca_Mikroprzedsiębiorca 04.03.2016 18:04 zgłoś nadużycie

Panie Ryszardzie Kosowski, czy to prawda, że gdy wygra pan wybory zastępcą zostanie Andrzej Uryga? W Babicach już się, cieszą, że zabierze im pan tak "wybitnego v-ce wójta"....tylko, czy Chrzanów to wytrzyma?!

Wyborca_Mikroprzedsiębiorca 04.03.2016 18:03 zgłoś nadużycie

III a Ty jaki masz tytuł? Bogdan Lucjan wypadł dobrze i jest to opinia wielu obserwatorów. To, że nie "błyszczał" jak brygada RR to tylko o nim dobrze świadczy. Nie przesiąkł jeszcze kłamstwem obłudą i nawijaniem makaronu na uszy wyborców. Co R i R prezentują i jak różni się to co mówią od tego co robią już wszyscy wiemy... Czas na kogoś innego bo ileż można z tymi samymi "towarzyszami"

szaruś30 03.03.2016 20:12 zgłoś nadużycie

Pani B. Majkrzak jest najlepszym kandydatem ze wszystkich ubiegających się. Program wyborczy jest realny do wykonania.

pit1997 26.02.2016 21:36 zgłoś nadużycie

Ale nam się trafiło z deszczu pod rynnę, ale na Maciaszka na pewno nie oddam głosu a na tej debacie pokazał swoje prawdziwe oblicze.

K T O S 26.02.2016 20:36 zgłoś nadużycie

Trudno będzie wybrać, ale coś mnie w tej debacie zbulwersowało, a raczej ktoś czyli Robert nie pochodzący z Chrzanowa Maciaszek, jeśli już rzucił że Beaty Majkrzak trafiła tu w walizce to należy przypomnieć, że i on trafił w walizce do sejmu jako poseł bo nie wygrał w wyborach, podobnie jako wiceburmistrz i reformator ZKKM, to co pokazał swojemu byłemu szefowi czyli Ryszardowi Kosowskiemu pokazuje dobitnie że wyhodowali sobie "żmiję na własnej piersi". Są tu same niewiadome, bo nawet jeśli Ryszard K. chce teraz słuchać mieszkańców i chce dobrze to co robił przez 12 lat? Gdzie przyciąganie biznesu na miarę Niepołomic, Zatora, Jaworzna? Skoro jak mówią Trzebinia nas wyprzedza?! To może współpraca w tych latach i wspólna strefa chrzanowsko-trzebińska przy A4 biła by na głowę całą okolicę i dała by pracę i wpływy z podatków? Żywcem nie ma na kogo zagłosować!!!

darek63 26.02.2016 20:03 zgłoś nadużycie

MACIASZEK +ARKIT ---------kultura polityczna z WIEJSKIEJ .Panie Maciaszek Pana poziom kultury równy ZERU!!!!

lll 26.02.2016 18:12 zgłoś nadużycie

@rhcp, mylisz się co do Bierunia. Dochód z CITu w 2014 roku wyniósł 777 tys. zł i z roku na rok jest coraz mniejszy ( i dlaczego ma się nie wliczać kopalnia?). A tak chwalony Zator, 75 tys zł za 2014 rok.

rhcp 26.02.2016 17:01 zgłoś nadużycie

No i na koniec nasz rodzynek - Robert "z zawodu Dyrektor" Maciaszek. Osobnik z wielce przerośniętym ego i z przyrośniętym do czterech liter stołeczkiem, którego ulubionym sportem jest obrażanie wszystkich i wszystkiego wokół co się rusza. Ma to po prostu we krwi niczym rasowy polityk za którego chce żeby go uznawano. Jeśli warunkiem wygrania wyborów byłoby danie obietnicy, że w Chrzanowie wybuduje kosmodrom z możliwością lotu na Marsa, to nie ma sprawy (gratis dorzuci od siebie znaczek na klapę z Chrzanowem). Panie Robercie zarzut w stosunku pani Majkrzak, że chce się przesiąść z rowera na formułę 1 jest nietrafiony z przynajmniej dwóch powodów. 1. Chrzanów jest na takim etapie rozwoju, że jest Fiatem 126p albo co najwyżej Cinquecento. 2. Zgodnie z prawem każdy mieszkaniec gminy Chrzanów jeśli posiada prawo bierne może kandydować na stanowisko burmistrza i Tobie nic do tego. Nawet pan X spod sklepu z piwem może kandydować a Ty co najwyżej możesz się temu przyglądać. Przytyk o przywiezieniu pani Beaty w teczce niech pan sobie zostawi na spotkania ze znajomymi na Wiejskiej bo właśnie taki poziom Pan zaprezentował. Należy rozumieć, że skakanie z kwiatka na kwiatek w życiu zawodowym (ale i również politycznym, nagle szyld PO przeszkadza, ale panowie Arkit i Sowa nie?) to jest właśnie to co predystynuje Pana do bawienia się budżetem gminy. Rozumiem również, że pozbawienie gimnazjum specjalistycznych sal do nauki przedmiotów ścisłych w ZS1 w pawilonie B, zrekompensuje pan dobudowując nowe skrzydło szkoły? Podsumowując, pojęcie na temat jak zarządzać gminą u wszystkich kandydatów zatrzymało się na początku lat 90-tych (vide wpychanie kolejnych aut do centrum zamiast zmienić funkcjonowanie komunikacji publicznej włącznie z panem prezesem). Ale pocieszmy się, że ktokolwiek wygra, to pomęczymy się z nim (nią?) tylko 2,5 roku. Na pewno następnym razem trafimy lepiej.

rhcp 26.02.2016 16:57 zgłoś nadużycie

Jak można podsumować debatę? Rzeczywiście, mamy przed sobą wybór między dżumą, cholerą, ebolą i taką amebą, która jak się do mózgu dobierze to właściciela zabija po kilku tygodniach. Który kandydat którą jest chorobą to sami przyporządkujcie. Pani Beata "chyba" Majkrzak. Może i sympatyczna może i miła, ale jakoś tak sama się nie może zdecydować czego chce. Przeraża przede wszystkim ten spokój typu "to jeszcze nie ten czas", "damy radę", "zobaczymy jak będzie". Może myśli, że jak trwoga to do swojej imienniczki? Że ona za nią załatwi problemy? Pan Bogdan "" Kosowski. Wyglądał jakby go z ulicy zgarnął pan Dusza, wsadził w auto i przywiózł do redakcji. Typ trochę Niechwieja, który jest w stanie obiecać wszystko i wszystkim, ale jak już zostanie burmistrzem to się będzie dalej zastanawiał co z tym zrobić. Totalna szarzyzna. Taka, że nawet nie wiem co mu w cudzysłów wsadzić. Pan Ryszard "jakieś tam start upy, jakieś tam inkubatory" Kosowski. Widać, że przegrana w 2014 nic go nie nauczyła. Dalej powtarza swoje banialuki na temat strefy w Kroczymiechu i na Fabloku. Za swój sukces poczytuje wywalenie 15 mln zł na bruk (dosłownie i w przenośni) zamiast przeznaczyć te pieniądze na zwiększanie bazy podatkowej gminy. Przykładowo taki Bieruń z samego CITu (nie wliczając kopalni Piast) ma nieco ponad 3 mln przy budżecie ok. 88 mln. Uważam, że pan Ryszard próbuje nadgonić stracony czas (vide jakiś dziwny twór w postaci Klubu Dyskusyjnego Książki, który ma stać się protezą vox populi), ale dla tego pana i jego pomysłów jest już zdecydowanie za późno.

tereska1977 26.02.2016 14:51 zgłoś nadużycie

Pani Beata dała radę, mimo że było widać, że to jej pierwsza taka debata w życiu. Szczególnie dobry pomysł z imprezą sylwestrową. Też jestem za utrzymaniem strefy płatnego parkowania. Co do pana Maciaszka, to bardzo skromny z niego człowiek, bardzo ciekawe ma ten pan podejście do kobiet. Ciekawe, co na to jego żona.

ice man 26.02.2016 14:26 zgłoś nadużycie

Czy któreś z tej czwórki nadaje się na burmistrza Chrzanowa? ;-) Stawianie na coś co już było i nie koniecznie się sprawdziło, czy na coś nowego ale nie koniecznie dobrze się prezentującego. Pozdrawiam

GrzegorzK 26.02.2016 12:50 zgłoś nadużycie

Beata Majkrzak - sympatyczna, miła kobieta, choć absolutnie bez wizji i charyzmy koniecznych na stanowisku, bądź co bądź, szefa miasta. Bogdan Kosowski - sprawiał wrażenie nieco nieobecnego i wydawał się tak nieprzekonany do tego, co sam mówił, że prawdopodobnie miałby problemy z zachęceniem do głosowania na swoją kandydaturę samego siebie. Ryszard Kosowski - spokojna rzeczowość, fachowość, doświadczenie. Paradoksalnie, najbardziej przekonujące było to, że nie obiecywał utopijnych wizji - wszystko, co mówił, było oparte o konkret, wynikający z dobrej znajomości sytuacji w jakiej znajduje się miasto. Robert Maciaszek - nie można odmówić mu zaangażowania, szkoda tylko, że jest to zaangażowanie w autoprezentację. Gdyby Robert Maciaszek planował wydanie książki, prawdopodobnie pierwszą, jaką by napisał, byłby wywiad-rzeka z samym sobą. Pomijając zrozumiałe dla ludzi jego pokolenia oparcie budowy swojego wizerunku na dość już wytartych PR-owych trikach z klasycznych podręczników, najbardziej podłe i hipokryzyjne było przypisanie sobie wszystkich zasług wspólnej pracy z Kosowskim przy jednoczesnym zrzuceniu na niego odpowiedzialności za wszelkie niepowodzenia. No ale cóż, z klasą jest jak z drugą nerką - albo się ją ma, albo się ją sprzedało.

wiii. 26.02.2016 07:36 zgłoś nadużycie

Żenująca postawa Pana Maciaszka,arogancka i chamska. Pracował w urzędzie nie całe trzy lata (2011-2014) i nie zrobił nic. Przypisuje sobie pomysły i plany burmistrza Kosowskiego. Karierowicz z nadania własnej, upadającej zresztą - partii. Nie jestem zwolennikiem Pani Majkrzak ale zachowanie Maciaszka wobec jej osoby świadczy tylko o zerowej kulturze i kiepskim wychowaniu. Mam nadzieje ze tą debatą ostatecznie pogrążył swoje szanse na burmistrzowanie bo nie wyobrażam sobie aby chrzanów zamienił pijaczynę na chama.

skorpion 26.02.2016 00:57 zgłoś nadużycie

Co zapamiętam z debaty? Ano... Były poseł przedstawił nam wszystkie swoje zasługi z czasów gdy był Vice- burmistrzem. Zasług tych było tyle, że Kosowski przy tym wszystkim to taki mały pikuś. Co on właściwie robił w tym magistracie, jak wszystko zrobił Maciaszek? Potem byłego posła bardzo rozeźliło, jak mu Kosowski przygadał, że razem z posłem Arkitem nic nie zrobili w sejmie w sprawie strefy gospodarczej w Kroczymiechu (interpelację chłopaki złożyli, ale nieskuteczną, nie dali po prostu rady). Rozeźlony Pan były poseł najpierw się rzucił się na Kosowskiego, a potem nawtykał Pani Komisarz, że przywieźli ją w teczce z Warszawy i w ogóle to jej krzywdę zrobili tym stanowiskiem. Pani Komisarz pouczyła prawnika w osobie byłego posła, że nie jest żadnym komisarzem, tylko pełniącą obowiązki burmistrza i nikt jej krzywdy nie zrobił i , że nie boi się wyzwań i, że jest osobą przebojową. Na koniec było coś jeszcze o pierdołach, którymi nie lubi się zajmować Pan były poseł. Panie Maciaszek, tak mi się jeszcze przypomniało, nie mówi się „bibloteka,” tylko „biblioteka" – warto zapamiętać, bo uszy bolą jak się słucha takiej „bibloteki”.

moje miasto 25.02.2016 23:06 zgłoś nadużycie

Je pense, donc je suis i porażająca jest niewiedza i braki kandydatów i byłego burmistrza!! oj tam j tam R.Kosowski zrobił łaskę zadłużył miasto przez co załapał się na dofinansowanie UE na remonty rynku i placu 1000 lecia i innych. Na dzień dzisiejszy Pan Ryszard K jest przeciętnym emerytem o przeciętnej wiedzy i inteligencji i tyle. Dla mnie to człowiek wypalony, poprzedniej epoki bez ambicji i tyle.

eng 25.02.2016 23:00 zgłoś nadużycie

Ja ze swojej strony chciałbym podziękować Przełomowi za tak fachowo zorganizowaną debatę. Więcej takich społecznych inicjatyw. Pozdrawiam

cogito 25.02.2016 22:35 zgłoś nadużycie

Malkontencie, na szczęście moje miasto jest inne od twojego. Cieszę się nim i szczycę. 3 kadencje Pana Kosowskiego zrobiły z brzydkiego pokomunistycznego grajdołu ładne miasto. Udało się, pomimo obecności w nim ludzi wypełnionych jadem i żółcią jak ty. Współczuję tych złych emocji. Pewnie nikt cię nie kocha.

moje miasto 25.02.2016 22:20 zgłoś nadużycie

Malkontentów i klakierów to na tym forum nie brakuje. Ciemny głupi lud kupi wszystko !! Dwoje przyszłych kandydatów to totalna katastrofa - wiadomo o kim mowa:) Pozostali Pan R i R , niejaki cogito pieje nad zachwyty na Wspaniałym Ryszardem a Rysiek jak to Rysiek ma nas po prostu w Rudej D..przez 12 zrobił coś tam coś tam oczywiście społecznie za darmo :) LUDZIE OPANUJCIE SIĘ- WYBIERAMY KOGOŚ KTO BĘDZIE REPREZENTOWAŁ NASZE INTERESY , BĘDZIE CZESAŁ 12 TYS M-C KASY Z NASZEGO MIASTA I 12 LAT UDAWANIA I ROBIENIA Z SIEBIE PAJACA A Z CHRZANOWA DZIURY ZABITEJ DECHAMI POLICZYŁEM 12 LAT PO 12 TYS = 1 728 000 ZŁ . HMM SPOKO JEST O CO WALCZYĆ

lll 25.02.2016 22:02 zgłoś nadużycie

@cogito, przybliż tego Pana Filipa Bachowskiego. Nie słyszałem o nim dotychczas. Nowy vice, po wygranej Maciaszka?