Biegacze omijali kałuże i pruli do mety (WIDEO)

17.09.2017 14:14 | 0 komentarzy | 9 127 odsłon | Marek Oratowski

Mimo deszczowej pogody w niedzielnym biegu na 5 i 10 km nad Chechłem pobiegło 385 zawodników. Na mecie podkreślali, że aura im nie przeszkadzała, bo biegacze potrafią się dostosować do każdych warunków.

0
Zawodnicy rozpoczynają drugi kilometr biegu

Najpierw zawodnicy i zawodniczki uczestniczyli w zbiorowej rozgrzewce. Potem wszyscy stanęli na starcie, w kolejności według spodziewanych czasów. Ci z pierwszych rzędów walczyli o wygraną. Z ostatnich chcieli jedynie ukończyć zawody.
Rywalizację na 5 km z czasem 18 minut i 20 sekund wygrał Andrzej Ochowicz z Chrzanowa.
- Biegam piąty rok. Po raz pierwszy wygrałem tę imprezę. Najważniejsze było utrzymanie równego tempa - przekonywał na mecie pracownik jednej z korporacji.
Na 10 km z wynikiem 32 minut i 28 sekund triumfował Dawid Klaybor, 27-letni utytułowany zawodnik z Chojnic. Kolejne miejsca na podium zajęli już miejscowi zawodnicy - Robert Zielonka i Przemysław Koziarz.
- Frekwencja świadczy o tym, że dla biegacza nie ma złej pogody - przekonywał jeden z organizatorów Mariusz Brzózka, który sam wystartował na krótszym dystansie.
Najliczniejszą grupą zorganizowaną okazali się uczniowie SP nr 1 w Chrzanowie. Biegło ich 24 pod kierunkiem nauczyciela Tomasza Brzózki. Wygrali sprzęt za 500 złotych i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
Nie brakowało debiutantów. W tej roli wystąpiła m.in. familia Tokarzów z Zagórza. Głowa rodziny pobiegła na 10 km. Jego żona i syn skończyli "piątkę".
W trakcie imprezy były zbierane fundusze na rzecz chorej Niny Woźnicy. Dziewczynka urodziła się w 27. tygodniu ciąży. Pilnie potrzebuje szczepionek wzmacniających odporność.