Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Golec uOrkiestra gwiazdą tegorocznych Dni Trzebini

21.06.2017 22:40 | 2 komentarze | 7 086 odsłon | Anna Jarguz

„Straszny Dwór" w plenerze, piknik historyczny z udziałem bractwa rycerskiego, a na finał koncert zespołu Golec uOrkiestra. Zaplanowane na najbliższy weekend święto miasta zapowiada się interesująco.

2
Golec uOrkiestra gwiazdą tegorocznych Dni Trzebini
W tym roku przedstawienie plenerowe odbędzie się w ogrodach przy Bazylice NSPJ w Trzebini, a nie jak w poprzednich latach w parku w Młoszowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dni Trzebini tradycyjnie zainauguruje przedstawienie plenerowe. W tym roku mieszkańcy zobaczą „Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej. Scena stanie w ogrodach przy Bazylice NSPJ w Trzebini, a nie jak w poprzednich latach w parku w Młoszowej.

- Przygotowujemy 1500 miejsc siedzących. Można też przyjść z własnym siedziskiem. Sceny w sumie będą dwie: jedna dla orkiestry, druga dla artystów - zapowiada Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury.

Weekendowe imprezy odbędą się na placu przy ul. Ochronkowej. Na sobotę zaplanowano prezentacje zespołów artystycznych TCK, szkół i przedszkoli, ponadto animacje, zabawy i konkursy dla dzieci. Wieczorem na scenie wystąpi zespół Baciary.

Więcej atrakcji będzie w niedzielę. Ciekawie zapowiada się piknik historyczny. W programie między innymi turniej szabli, pokazy dawnych tańców, manewrów oddziałów, polowania z udziałem drapieżnych ptaków, ponadto pokaz konny ciężkozbrojnej husarii, tor łuczniczy i zabawy dla dzieci oraz widowisko plenerowe „Szlachecka Zawierucha" z udziałem koni, pieszej szlachty, artylerzystów i łuczników.

W niedzielę, o godz. 20.30, na finał zaśpiewa gwiazda - Golec uOrkiestra.

Program Dni Trzebini:

23 czerwca (piątek), ogrody przy Bazylice NSPJ w Trzebini (ul. Głowackiego 3)

godz. 20.00 - opera "STRASZNY DWÓR" Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej

24 czerwca (sobota), plac przy ul. Ochronkowej

godz. 15.00 - Animacje dla dzieci, PIKNIK RODZINNY, PREZENTACJE SCENICZNE zespołów artystycznych oraz szkół i przedszkoli z terenu gminy Trzebinia

godz. 20.00 - Koncert zespołu BACIARY

25 czerwca, plac przy ul. Ochronkowej

godz. 14.00 - PIKNIK HISTORYCZNY

godz. 18.00 - PREZENTACJE SCENICZNE - występy laureatów Festiwalu SIXART oraz zespołów muzycznych EDER i KURTYNA

godz. 20.30 - Koncert zespołu GOLEC u`ORKIESTRA