Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Jak się kocha, to się długo żyje

13.05.2017 17:24 | 1 komentarz | 4 305 odsłony | Anna Jarguz

Tytułowe słowa należą do Stanisława Liszki z Trzebini, świętującego z żoną Aleksandrą Diamentowe Gody. W sobotę wraz z dziesięcioma innymi parami odebrali z rąk burmistrza pamiątkowe medale.

1
Jak się kocha, to się długo żyje
Aleksandra i Stanisław Liszkowie wraz z bliskimi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stanisław i Aleksandra poznali się w trzebińskim kinie, gdzie on był operatorem.

- Przyszłam na film ze znajomymi, przedstawiono nas sobie i tak się wszystko zaczęło - wspomina Aleksandra, ale tytułu filmu już nie pamięta.

Przyszła żona urzekła Stanisława nie tylko urodą, ale przede wszystkim skromnością. Pobrali się 60 lat temu i do dziś są ze sobą bardzo szczęśliwi.

- To był wspaniały czas. Gdy człowiek jest cierpliwy i jeden drugiemu wybacza, wszystko się układa - twierdzi pani Aleksandra.

 

Diamentowe Gody świętują:Zuzanna i Czesław Barańscy z Trzebini, Waleria i Stanisław Czarni z Trzebini, Helena i Józef Głuchowie z Trzebini, Władysława i Piotr Izdebscy z Trzebini, Irena i Kazimierz Kaczmarczykowie z Trzebini, Anna i Tadeusz Kucielowie z Piły Kościeleckiej, Aleksandra i Stanisław Liszkowie z Trzebini, Władysława i Józef Łykowie z Dulowej, Joanna i Eugeniusz Nykielowie z Trzebini, Jadwiga i Eugeniusz Szufnarowscy z Trzebini, Julia i Henryk Żakowie z Trzebini.