Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Na trzebińskim Rynku zrobiło się niebiesko

12.04.2017 15:04 | 0 komentarzy | 1 879 odsłona | Anna Jarguz

Kilkadziesiąt osób spotkało się w środę na Rynku, by zwrócić uwagę na problem dzieci dotkniętych autyzmem. Na znak solidarności z nimi symbolicznie puścili do nieba niebieskie balony.

0
Na trzebińskim Rynku zrobiło się niebiesko
W spotkaniu brali udział trzebińscy uczniowie i przedszkolaki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie zorganizował Zespół Szkół w Trzebini w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.

- Robimy to, by uświadomić ludziom, że osoby dotknięte autyzmem są wśród nas. Wyglądają tak samo jak inni, ale myślą inaczej, ich zmysły pracują inaczej. Pozornie komuś może się wydawać, że dziecko autystyczne jest niegrzeczne. Tak nie jest. Ono ma problem z komunikacją, z nawiązywaniem kontaktów. Jego zachowanie nie wynika ze złej woli - mówi dyrektor szkoły Ilona Ptak.

Uczniów dotkniętych autyzmem, przybywa. W szkole na osiedlu ZWM uczy się ich jedenaścioro. Codziennie pokonują wiele swoich ograniczeń, by móc się uczyć, integrować i być wśród kolegów.

- Mieszkańcom rozdajemy ulotki z informacją, jak komunikować się z osobami autystycznymi. Co robić, by czuły się dobrze, jak z nimi rozmawiać. Naszą obecnością pokazujemy, że jesteśmy z nimi solidarni - podkreśla Wioletta Zych, nauczyciel wspomagający w klasie II Zespołu Szkół w Trzebini.