Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Hałdę po hucie trzeba zlikwidować i zbudować tam plac zabaw albo tor saneczkowy

16.02.2017 09:05 | 7 komentarzy | 4 346 odsłony | Anna Jarguz

To jeden z pomysłów na zagospodarowanie tej części miasta. W środę mieszkańcy Trzebini przez blisko trzy godziny uczestniczyli w warsztatach, dotyczących planu zagospodarowania przestrzennego, a konkretnie urządzenia terenów zielonych.

7
Hałdę po hucie trzeba zlikwidować i zbudować tam plac zabaw albo tor saneczkowy
Podczas warsztatów zorganizowanych w Dworze Zieleniewskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzięła w nich udział grupa około 40 osób. Zastanawiali się, co zrobić, by teren między ulicami: Kościuszki, Słowackiego i Dworcową wyglądał estetyczniej, był przyjazny dla mieszkańców, by ludzie chcieli tu zaglądać.

Pomysłów było wiele: budowa ścieżek spacerowych, rowerowych, boiska wielofunkcyjnego z siłownią na świeżym powietrzu w rejonie siedziby MKS, budowa grilla, montaż stolików do gry w szachy, ławek. Ludzie wnioskowali też o przebudowę dróg i chodników czy monitoring.

- Skoro składowisko odpadów dało się wyłożyć folią, być może dałoby się to samo zrobić z terenem hałdy dawnych zakładów metalurgicznych. Można by tam urządzić teren zjazdów na sankach czy nartach - sugerował jeden z uczestników spotkania.

Urzędnicy pomysły kompletują. Jednak to, czego chcą mieszkańcy, najczęściej koliduje z tym, czego chcą przedsiębiorcy prowadzący działalność w tym rejonie.


Więcej w kolejnym, 8. wydaniu "Przełomu".