Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Od stycznia w Trzebini może nie być PSZOK-a

21.12.2016 14:10 | 4 komentarze | 4 652 odsłony | Anna Jarguz

Tylko do końca grudnia Usługi Komunalne „Trzebinia" prowadzą Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Piłsudskiego w mieście. Wszystko wskazuje na to, że po Nowym Roku mieszkańcy gminy starą wersalkę, gruz czy plastiki będą musieli wozić do Balina albo Libiąża.

 

4
Od stycznia w Trzebini może nie być PSZOK-a
Usługi komunalne prowadzą PSZOK tylko do końca roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Umowa z trzebińską komunalką na prowadzenie punktu jest podpisana do września 2017 roku. W związku z planowanym zakończeniem likwidacji spółki Jerzy Stawarz, likwidator UK, zwrócił się do związku z prośbą o jej rozwiązanie za porozumieniem stron.

- Powiadomiono nas o zamiarze zaprzestania prowadzenia punktu. Nie bardzo widzę możliwość rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Z drugiej strony firma przestaje istnieć i fizycznie nie będzie miał się kto tym zajmować - mówi Przemysław Deda, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Nie wyklucza ogłoszenia kolejnego przetargu. Do tego czasu mieszkańcy odpady będą musieliby wozić do Balina, na ZGOK, albo do Libiąża, na ul. Sikorskiego.

Od początku br. do końca listopada PSZOK w Trzebini przyjął 220 ton śmieci, w tym najwięcej w sierpniu (62 tony).