Ostatni strzał dał Arce punkt w meczu z Kamieniem (WIDEO, ZDJĘCIA)

14.04.2018 14:56 | 1 komentarz | 8 381 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 18:11

Wicelider chrzanowskiej A-klasy Arka Babice zremisowała w sobotę z trzecim w tabeli Startem Kamień.

1
Pojedynek główkowy pod bramką Startu Kamień

Sonda

Kto był najlepszym piłkarzem meczu Arka Babice - Start Kamień?

Arka Babice - Start Kamień 1-1 (0-0)

0-1 Mariusz Celej (64), 1-1 Tomasz Witkowski (90+3)

Arka: Proksa - Furtak, Witkowski, Zając, T. Jaromin, Śliwiński (46. S. Jaromin), Bieda, Bartyzel, Kaźmierczak (60. Lament), Krupnik (46. P. Jaromin), M. Głogowski (60. Czyszczoń)

Start: Dzierwa - Celej, G. Panek, S. Kozioł, Bulanda, P. Panek, Pytka, T. Panek, Czechowski (90. Stolarczyk), Gara, Wołek (46. M. Wojtoń)

Sędziowie: Rafał Ziach, Bartłomiej Gębala i Jakub Kita (KS Chrzanów)

Starcie drugiej z trzecią siłą chrzanowskiej A-klasy nieco rozczarowało. Co prawda emocji nie brakowało do ostatnich sekund meczu, ale mało było składnych i przemyślanych akcji oraz sytuacji bramkowych. Szczególnie tyczy się do gospodarzy, którzy w pierwszej połowie właściwie nie zagrozili poważniej przyjezdnym.
Start w pierwszym kwadransie stworzył sobie dwie niezłe sytuacje. Najpierw po uderzeniu Mariusza Celeja piłka przeszła obok słupka. Potem strzał Piotra Pytki obronił Krzysztof Proksa.
Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał jednak w 40. minucie Paweł Panek. Zawodnik Kamienia wystartował do prostopadłego podania, ale mając przed sobą tylko bramkarza miejscowych główkował niecelnie.
Tuż po zmianie stron wynik otworzyć mógł Mateusz Czechowski, ale jego uderzenie odbił instynktownie Proksa.
W 64. minucie przyjezdni wyszli wreszcie na prowadzenie. W pole karne wpadł Mariusz Celej i mocnym strzałem zdobył gola na 1-0 dla gości.
Po stracie bramki futboliści Arki ruszyli do nieco śmielszych ataków, ale niezbyt wiele z tego wynikało. Dwa razy w polu karnym odnalazł się wprawdzie Sebastian Jaromin, ale większego zagrożenia z tego nie wynikło. Groźnie było za to w 70. minucie gdy po centrze z rzutu rożnego główkował Dariusz Czyszczoń, ale Tomasz Dzierwa był na posterunku.
W 90. minucie zwycięstwo Startu mógł przypieczętować Paweł Panek (podawał mu Mariusz Celej), jednak przegrał pojedynek sam na sam z Proksą.
Zmarnowana okazja zemściła się na gościach w doliczonym czasie gry. Tomasz Witkowski przymierzył bardzo ładnie z rzutu wolnego, dzięki czemu Arka rzutem na taśmę uratowała remis w hicie kolejki chrzanowskiej A-klasy.

- Jeśli przeanalizujemy grę przeciwnika, to przez cały mecz stworzył on jedno zagrożenie i to w ostatniej minucie doliczonego czasu gry z rzutu wolnego. Z akcji rywale nam nie zagrozili. Dlatego też jest rozczarowanie. Zabrakło nam drugiego gola, mimo że okazji nie brakowało. Zabrakło za to skuteczności - mówi Maciej Podsiadło, trener Startu.

Błyskawica Myślachowice - UKS Dulowa 1-0

Fablok Chrzanów - Victoria Zalas 6-0

MKS Alwernia - Jutrzenka Ostrężnica 3-0

Korona Lgota - Promyk Bolęcin 2-1

Wisła Jankowice - Ciężkowianka Jaworzno 2-1

Polonia Luszowice - Tęcza Tenczynek 2-3

Tempo Płaza - UKS Górnik Siersza 2-2

Unia Kwaczała - Wisełka Rozkochów 0-5