Klub z Trzebini wicemistrzem Polski

08.04.2018 13:44 | 0 komentarzy | 7 053 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 18:02

Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Trzebinia zdobył srebrny medal mistrzostw kraju juniorek starszych w unihokeju.

0
Prowadzony przez Pawła Raja PUKS Trzebinia zdobył piąty w historii medal mistrzostw Polski juniorek starszych w unihokeju. Fot. Z archiwum PUKS Trzebinia

W sobotnim półfinale trzebińskie unihokeistki pokazały niesamowitą determinację i wolę walki. Mimo że przegrywały z Olimpią Osowa Gdańsk już 1-4, potrafiły odwrócić losy spotkania i wygrać ostatecznie 5-4.

W niedzielnym finale prowadzona przez trenera Pawła Raja drużyna PUKS była już jednak tylko tłem dla Podhala Nowy Targ. Rywalki wygrały aż 14-4 i to one całkowicie zasłużenie wywalczyły mistrzostwo Polski.
Trzebiniankom przypadło drugie miejsce w kraju. Na najniższym stopniu podium stanęły unihokeistki Jedynki Trzebiatów.

Dla PUKS to piąty w historii medal krajowego czempionatu w tej najbardziej prestiżowej z młodzieżowych kategorii wiekowych. Klub może się pochwalić dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i jednym brązowym krążkiem.

- Wygrał bezapelacyjnie najlepszy zespół. My jesteśmy bardzo zadowoleni. Ostatnio w mistrzostwach byliśmy na czwartym miejscu. Tym razem przywieziemy medal. Kolejny wywalczony w Mrzeżynie. Najwyraźniej nadmorskie powietrze nam służy - mówi Paweł Raj.

Po turnieju selekcjoner reprezentacji Polski juniorek wręczył powołania na majowe mistrzostwa świata do lat 19 w unihokeju. Nominacje otrzymały trzy zawodniczki PUKS Trzebinia: Magdalena Michaliszyn, Maja Masztaler i Patrycja Ludwiczak.

Podhale Nowy Targ - PUKS Trzebinia 14-4 (5-0, 7-1, 3-2)

1-0 Gabriela Pysz (3), 2-0 Dominika Buczek (5), 3-0 Zuzanna Krzystyniak (11), 4-0 Anna Osmala (19), 5-0 Anna Osmala (19), 6-0 Gabriela Pysz (21), 7-0 Dominika Buczek (22), 8-0 Dominika Buczek (26), 9-0 Dominika Buczek (26), 9-1 Maja Masztaler (33), 10-1 Gabriela Pysz (33), 11-1 Zuzanna Pudzisz (36), 12-1 Dominika Buczek (39), 13-1 Anna Osmala (41), 13-2 Maja Masztaler (43), 14-2 Dominika Buczek (45), 14-3 Katarzyna Zając (47), 14-4 Natalia Stępowska (54)

Podhale: Anna Dynda, Magdalena Hobot, Natalia Jałoszyńska, Zuzanna Krzystyniak, Gabriela Pysz, Izabela Guziak, Ewelina Mamak, Wiktoria Gajewska, Dominika Buczek, Zuzanna Pudzisz, Anna Osmala, Aleksandra Maciaś, Liwia Malinowska, Aleksandra Cyrwus, Maria Kula

PUKS: Magdalena Michaliszyn, Katarzyna Zając, Maja Masztaler, Ewelina Turek, Aneta Szmyd, Natalia Pastusińska, Weronika Pabis, Martyna Bigaj, Natalia Stępowska, Paulina Korpacka, Patrycja Ludwiczak, Julia Trębacz, Izabela Koziołko