Chrzanów

Biegali i maszerowali w szczytnym celu

09.12.2017 23:40 | 2 komentarze | 5 241 odsłon | Marek Oratowski

Ponad dwustu biegaczy i miłośników nordic walking wystartowało w sobotę w Chrzanowie w II Charytatywnym Crossie Świętego Mikołaja. Na 5-kilometrowej trasie było trochę błota, ale nie stanowiło to dla nich większego problemu.

2
Miłośnicy nordic walking wystartowali za biegaczami

Po raz pierwszy w imprezie uczestniczyli miłośnicy chodzenia z kijkami, którzy wystartowali za biegaczami. Pierwszy na metę dotarł Leszek Mielcarek z Bytomia, osiągając czas 33 minut i 8 sekund. Jak nam powiedział, w ubiegłym roku wywalczył tytul mistrza kraju w kategorii 60-latków.

Dwukrotnie liczniejsza okazała się stawka biegaczy. Na czele 140 miłośników joggingu finiszował Przemysław Koziarz z Jankowic, któremu pokonanie trasy zajęło 18 minut i 44 sekundy. Już wcześniej wygrał kilka lokalnych biegów. Imprezę zorganizował Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie. Dochód z wpisowego zasili konto chrzanowskiej filii Hospicjum Homo-Homini w Jaworznie.