Pięć minut, które wstrząsnęły Wisłą

21.10.2017 18:09 | 0 komentarzy | 7 399 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 19:09

W A-klasowych derbach babickiej gminy Arka Babice pokonała Wisłę Jankowice. Efektowne zwycięstwo w Ostrężnicy odniósł Fablok Chrzanów.

0
Zawodnik Arki Wojciech Kwiatkowski (z prawej) w pojedynku z graczem Wisły Dawidem Kucią

Klasa okręgowa - Kraków II

Iskra Radwanowice - Świt Krzeszowice 3-1

Arka Babice - Wisła Jankowice 5-0 (3-0)

1-0 Krzysztof Bartyzel (36), 2-0 Jakub Głogowski (38), 3-0 Paweł Burbeło (41), 4-0 Jakub Głogowski (49), 5-0 Tomasz Witkowski (52)

Arka: Proksa - Bachowski, Witkowski, Zając, Kwiatkowski, Jaromin (62. Lament), Bartyzel, Bieda, J. Głogowski (62. Kościelniak), Burbeło (46. K. Głogowski), M. Głogowski

Wisła: Taborski - Pająk, M. Pierzchała, Jamróz, Siłakiewicz, Kucia (46. Szala), Wódz, Kania (57. Sędrzak), Gaudyn, Krupnik (63. Dryja), Lewarczyk

W derbach gminy Babice Arka znów nie dała szans rywalom z Jankowic. W poprzednim sezonie rozbiła Wisłę 7-1. Tym razem skończyło się na 5-0.
Przez większą część pierwszej odsłony nie zanosiło się na wysokie zwycięstwo gospodarzy. W pierwszych 35 minutach meczu stworzyli sobie właściwie jedną klarowną okazję bramkową. Już na początku spotkania po kapitalnym podaniu prostopadłym od Filipa Zająca, sama na sam z bramkarzem znalazł się Marcin Głogowski. Górą w tym pojedynku okazał się jednak Mateusz Taborski.
O losach spotkania zdecydowało pięć minut, które wstrząsnęło Wisłą. Pomiędzy 36., a 41 minutą Arka zdobyła trzy gole.
Wynik strzałem głową otworzył Krzysztof Bartyzel (po dośrodkowaniu Sebastiana Jaromina z lewego skrzydła). Potem ładnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Jakub Głogowski, który otrzymał precyzyjne podanie w pole karne. Wreszcie po zagraniu Bartyzela do siatki trafił Paweł Burbeło, który główkował z kilku metrów tuż przy słupku.
Jeśli goście liczyli jeszcze na podjęcie walki, to te nadzieje miejscowi rozwiali zaraz po przerwie. Najpierw Jakub Głogowski wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Wisły (asystę zanotował zmiennik Kamil Głogowski). Chwilę później sprytem wykazał się Tomasz Witkowski, zaskakując z rzutu wolnego ustawiającego mur Mateusza Taborskiego i ustalając wynik zawodów na 5-0.
Zespół z Jankowic walczył o honorowego gola, ale Łukasz Lewarczyk spudłował w dogodnej sytuacji, a uderzenie Sebastiana Wodza z rzutu wolnego obronił Krzysztof Proksa.
Piłkarze Arki zadedykowali wygraną swojemu koledze z zespołu i wiceprezesowi klubu w jednej osobie - Bartoszowi Paprotowi, który niedawno obchodził urodziny.

- Spodziewaliśmy się bardziej zaciętego spotkania, choć te derby już od lat nie wyglądają tak, jak kiedyś. W obu zespołach coraz więcej graczy nie czuje się tak bardzo związana z klubem. Ale dla nas był to najważniejszy mecz w rundzie - mówi Krzysztof Proksa, bramkarz Arki Babice.
- Jest duże rozczarowanie. Sporo pracy było przed tym meczem i nie wyszło to, co miało wyjść. Z Myślachowicami było to samo. Nie potrafiliśmy utrzymać korzystnego wyniku. Zwycięstwo Babic jest jak najbardziej zasłużone - mówi Damian Gaudyn, zawodnik Wisły Jankowice.

Victoria Zalas - Ciężkowianka Jaworzno 1-6
MKS Alwernia - Korona Lgota 0-2
Jutrzenka Ostrężnica - Fablok Chrzanów 2-7
Błyskawica Myślachowice - Wolanka Wola Filipowska 1-1
UKS Dulowa - Promyk Bolęcin 1-1
Start Kamień - Orzeł Balin 6-0

Nadwislanka Okleśna - Tempo Płaza 2-2
Ruch Młoszowa - Wisełka Rozkochów 1-1