Myślachowice wypunktowały Zalas (ZDJĘCIA)

30.09.2017 21:34 | 0 komentarzy | 6 489 odsłon | Michał Koryczan

Mimo najsłabszego występu w tym sezonie, Błyskawica Myślachowice wygrała wysoko z Victorią Zalas w sobotnim meczu chrzanowskiej A-klasy.

0
Adrian Zybiński (przy piłce) zdobył jedną z bramek dla Myślachowic w zwycięskim meczu z Zalasem

Klasa okręgowa - Chrzanów

Niwa Nowa Wieś - LKS Żarki 2-2

Klasa A - Chrzanów

Błyskawica Myślachowice - Victoria Zalas 3-0 (2-0)

1-0 Marcin Bała (11), 2-0 Wojciech Jedynak (45), 3-0 Adrian Zybiński (60)

Błyskawica: Woźniak - K. Głowacz, Wicher, Cybulski, Kocyk, Bała (734. Bugajski), Piotrowski, Łukasik (65. K. Kozłowski), Zybiński, Jedynak, Machowski (77. Kaczmarczyk)

Victoria: Kapusta - P. Tataruch, M. Dudek, R. Tataruch, T. Wosik, Kanclerz, R. Cyganik, W. Stryczek, M. Klita, Ślusarczyk, Chlipała (35. M. Cyganik)

Zespół z Myślachowic odniósł piąte zwycięstwo w sezonie. Drużyna z Zalasu po raz piąty w sezonie schodziła z boiska w roli pokonanych.
Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie. Piłkarze obu ekip notowali sporo strat. Trenerzy mieli sporo zastrzeżeń do poczynań swoich podopiecznych.
Mecz mógł się rozpocząć znakomicie dla przyjezdnych. Po błędzie miejscowych w pole karne wpadł Michał Kanclerz, ale uderzył wysoko ponad bramką.
Sytuacja ta zemściła się błyskawicznie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła ostatecznie do Marcina Bały, który strzałem głową pokonał Marcina Kapustę.
Pięć minut później do wyrównania mógł doprowadzić Kanclerz, ale jego strzał była tak samo silny, jak i niecelny.
Skutecznością wykazali się za to gospodarze. W 45. minucie po prostopadłym podaniu od Bały w sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Wojciech Jedynak i tej okazji nie zmarnował.
W pierwszej połowie Victoria straciła nie tylko dwa gole, ale i grającego trenera - Piotra Chlipałę, który z powodu kontuzji musiał opuścić murawę.
Kwadrans po przerwie Błyskawica cieszyła się z trzeciego trafienia. Po zagraniu Bały oko w oko z Kapustą stanął Adrian Zybiński i precyzyjnym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 3-0.
- Przyjechaliśmy właściwie w jedenastu. Powtarza się to już trzeci czy czwarty mecz. Brakuje symptomów na poprawę. Tu jest problem. Nie chodzi tylko o to spotkanie. Nasza jakoś piłkarska spadła i to bardzo. Było to widać choćby w tym meczu - mówi Piotr Chlipała, grający szkoleniowiec Victorii.
- Ciężki, środowy mecz na grząskim boisku w Alwerni dał się nam chyba we znaki. Zagraliśmy najsłabsze spotkanie. Dobrze, że trafiliśmy na Zalas, będący w kiepskiej formie. To najsłabszy zespół z jakim mierzyliśmy się w tych rozgrywkach. Jestem zaskoczony ich formą. Ale jak nie idzie, to nie idzie - mówi Marek Tanistra, trener Błyskawicy.

Arka Babice - MKS Alwernia 4-0

Korona Lgota - Start Kamień 0-3

Fablok Chrzanów - Ciężkowianka Jaworzno 5-4