Lider zagrał na szóstkę

01.04.2017 16:42 | 0 komentarzy | 5 561 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 18:32

Ci, którzy na mecz Balina z Babicami spóźnili się kilkanaście minut, mogli pomyśleć, że aktualny wynik to żart prima aprilisowy. Emocje w starciu trzeciej z pierwszą drużyna chrzanowskiej A-klasy skończyły się po niespełna kwadransie.

Orzeł Balin - Arka Babice 1-6 (1-4)

0-1 Marcin Głogowski (7), 0-2 Paweł Jaromin (12), 0-3 Wojciech Kwiatkowski (13), 0-4 Bartosz Kaźmierczyk (29), 1-4 Paweł Stępień (36), 1-5 Jakub Kosowski (65), 1-6 Jakub Kosowski (77)

Balin: Nawrocki - Kuciel, Gocyk, R. Wściubiak, T. Wściubiak, A. Stępień, P. Stępień, Palka (46. Gajos), Kalinowski, Pawlak (78. Kaja), Kaniewski (66. Kłeczek)

Babice: Proksa - Kasperczyk, Witkowski, Kwiatkowski, T. Jaromin (68. J. Głogowski), Bieda, P. Jaromin, Bartyzel (70. Patyk), Kaźmierczyk (80. Kuchta), S. Jaromin, M. Głogowski (46. Kosowski)

Jeśli ktoś liczył, że starcie trzeciego w tabeli Orła z liderującą Arką będzie zaciętym pojedynkiem, mocno się rozczarował. Jakiekolwiek emocje skończyły się po trzynastu minutach spotkania. Pewnie niejeden z sympatyków zespołu z Balina chwycił się w tym momencie za głowę. Babice prowadziły już 3-0 i nie był to w żadnym wypadku żart prima aprilisowy.
Goście podeszli do spotkania bardzo poważnie i mocno skoncentrowani od samego początku. Wynik otworzył Marcin Głogowski. Młody napastnik otrzymał prostopadłe podanie od Mateusza Kasperczyka i przez nikogo nie atakowany, ze stoickim spokojem pokonał Krystiana Nawrockiego.
Potem do siatki piłkę skierował Paweł Jaromin (po dośrodkowaniu Sebastiana Jaromina), a następnie Wojciech Kwiatkowski, który huknął mocno z rzutu wolnego z dwudziestu metrów.
Lider nie zamierzał na tym poprzestać i w 29. minucie po raz czwarty pokonał golkipera Orła. Tym razem, przy biernej postawie defensorów rywali, gola zdobył Bartosz Kaźmierczyk.
Miejscowi zniwelowali przed przerwą część strat za sprawą Pawła Stępnia. Jak się potem okazało, było to honorowe trafienie.
Po zmianie stron zespół z Babic dorzucił jeszcze dwie bramki. Ich autorem okazał się wprowadzony po przerwie Jakub Kosowski.
Skończyło się na zwycięstwie Arki 6-1, ale wynik mógł być jeszcze wyższy. Znakomitych okazji nie wykorzystali jednak Sebastian Jaromin, Bartosz Kaźmierczyk i Paweł Jaromin. Z kolei po uderzeniu głową Krzysztofa Bartyzela, futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z graczy gospodarzy.
- Przeciwnik idealnie wszedł w mecz. Oddał praktycznie trzy strzały i zdobył trzy bramki. To nam podcięło skrzydła. Przy takim wyniku i z takim rywalem, było już właściwie po zawodach. W drugiej połowie goście grali już na pół gwizdka, dlatego strzelili tylko dwa gole. Widać, że Arka to drużyna na awans, Myślę, że po wielu latach może im się to wreszcie udać - mówi Ireneusz Palka, grający trener Orła.
- Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak łatwo. Podobnie jak w pierwszej rundzie, mecz dobrze się nam ułożył. Wykorzystaliśmy pierwsze trzy swoje sytuacje i spotkanie mieliśmy ułożone. Jutro Victoria Jaworzno gra w Lgocie, ale nie liczymy, że straci punkty tam, czy gdziekolwiek indziej. Patrzymy na siebie, żeby nie popełnić błędu. Wtedy wszystko rozstrzygnie się w bezpośrednim starciu z Victorią - mówi Krzysztof Bartyzel, grający szkoleniowiec Arki.

Błyskawica Myślachowice - MKS Alwernia 0-1

Unia Kwaczała - Fablok Chrzanów 0-6

Start Kamień - Wisła Jankowice 5-2

Tęcza Tenczynek - Wolanka Wola Filipowska 1-2