Tradycji stało się zadość - w Caban Cup gospodarze stanęli na podium

29.01.2017 17:53 | 0 komentarzy | 3 868 odsłony | Marek Oratowski

Młodzicy PMOS Chrzanów zajęli trzecie, a ich młodsi koledzy piąte miejsce w zakończonym w niedzielę turnieju Caban Cup z udziałem szczypiornistów z całej Polski.

0
Wiceburmistrz Tadeusz Kołacz wręcza puchar za trzecie miejsce zespołowi młodzików PMOS-u

W kategoriach młodzików (rocznik 2003 i młodsi) i dzieci (rocznik 2005 i młodsi) zagrało po 12 zespołów z całej Polski. Na starcie XII Caban Cup stanął też czeski zespół HC Zlin. Rywalizacja toczyła się od poniedziałku do piątku w halach sportowych w Chrzanowie i Libiążu. Z zespołów z naszego regionu najlepiej spisali się młodzicy PMOS Chrzanów. W fazie grupowej ulegli tylko ekipie Anilany Łódź, a w półfinale musieli uznać wyższość Kusego Kraków. W niedzielę zagrali o trzecią lokatę. Tym razem okazali się lepsi od rówieśników z Anilany Łódź, pokonując ich 17-15. Najlepszym zawodnikiem w zespole trenowanym przez Leszka Wójcika został branmkarz Iwo Kotwinowski. Marcin Hardzina dostał statuetkę dla króla strzelców imprezy. W finale gracze Pogoni Zabrze pokonali Kusego Kraków 26-16.

W kategorii dzieci zespół PMOS Chrzanów prowadzony przez Katarzynę Skinderowicz w meczu o piątą lokatę pokonał ekipę Grodkowa. Najlepszym zawodnikiem PMOS-u został wybrany Marek Mendela. W finale Świdnica ograła Kusego Kraków. Z pozostałych zespołów z naszego regionu Czwórka Libiąż zakończyła turniej na siódmym miejscu, a sódemka PMOS Trzebinia zajęła dziesiątą lokatę.

Na zawody przyjechało ponad trzystu zawodników, którzy nocowali w salach lekcyjnych SP nr 1 w Chrzanowie.