Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

15.12.2016 19:59 | 0 komentarzy | 2 389 odsłony | Michał Koryczan

Pierwszy Chrzanowski Cross Świętego Mikołaja, pojedynek młodych szczypiornistów PMOS z Piastem Skawina, zmagania futsalowców oraz finał amatorskich mistrzostw powiatu chrzanowskiego w siatkówce. To tylko niektóre sportowe propozycje na spędzenie najbliższych dni.

0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Świeżo upieczeni mistrzowie Małopolski, sczypiorniści PMOS Chrzanów zagrają w niedzielę z Piastem Skawina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

BIEGI

Chrzanowski Cross Świętego Mikołaja (niedziela, 18 grudnia, godz. 10, Zespół Szkół nr 2 w Chrzanowie przy ul. Wyszyńskiego)
W najbliższą niedzielę w Chrzanowie odbędzie się pierwszy Cross Świętego Mikołaja. Imprezę, której patronem medialnym jest „Przełom", organizuje Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie.
- W poprzednich latach organizowaliśmy biegi narciarskie ku czci patrona miasta. W ostatnim czasie z powodu braku śniegu nie udało się jednak rozegrać zawodów. Skoro pogoda nam nie pomaga, to musimy się do niej dostosować. Dlatego zmieniliśmy formułę imprezy na cross - mówi Krzysztof Zubik, dyrektor PMOS.
W biegu może wystartować każdy. Regulamin i zapisy na stronie internetowej www.pmos-chrzanow.pl. Zgłoszenia on line przyjmowane są do piątku, 16 grudnia. Wpisowe wynosi 10 zł. Zapisywać można się także w dniu zawodów. Wówczas trzeba jednak zapłacić 20 zł.
Cross Świętego Mikołaja rozpocznie się w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 10. Trasa pięciokilometrowego biegu rozpocznie się przy Przedszkolu Samorządowym nr 4 w Chrzanowie. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Zespole Szkół nr 2 w Chrzanowie przy ul. Wyszyńskiego.


PIŁKA RĘCZNA

Małopolska liga juniorów starszych
PMOS Chrzanów - Piast Skawina (niedziela, 18 grudnia, godz. 10, hala sportowa w Chrzanowie)
W ubiegłą niedzielę zespół z Chrzanowa zremisował na wyjeździe z Kusym Kraków. Dzięki temu rezultatowi PMOS, zapewnił sobie mistrzostwo Małopolski już na dwie kolejki przed końcem ligowych zmagań.
Chrzanowskim szczypiornistom zostały jeszcze do rozegrania spotkania: u siebie z Piastem Skawina i na wyjeździe z MOSiR Bochnia.
- W obu tych meczach skoncentrujemy się już na przygotowaniach do walki o mistrzostwo kraju. W styczniu planuję też turnieje, w których chciałbym się zmierzyć z silnymi drużynami. Chłopaki grają ostatnio dobrze i mądrze, ale mamy jeszcze sporo do poprawy - mówi Grzegorz Solarski, szkoleniowiec PMOS.

Małopolska liga juniorów młodszych
UKS Czwórka Libiąż - Kusy Kraków (niedziela, 18 grudnia, godz. 16.30, hala sportowa w Libiążu)


FUTSAL

Libiąska Liga Futsalu (niedziela, 18 grudnia, godz. 12.30, hala sportowa w Libiążu)
W trzeciej edycji libiąskich zmagań futsalowych bierze udział osiem drużyn. Powalczą one o przechodni puchar burmistrza Libiąża. Rozgrywki potrwają do 12 lutego.

Terminarz drugiej kolejki
Strażacy - FC Napalm (godz. 12.30)
Usł. Transp. A. Krajewski - KMA (godz. 13.20)
Solidex - Santander (godz. 14.10)

Magic Sport Młoda Liga Futsalu (niedziela, 18 grudnia, godz. 14, hala sportowa w Chrzanowie)


SIATKÓWKA

Finał Turnieju 4 Hal (sobota, 17 grudnia, godz. 9, hala sportowa przy ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie)
W sobotę poznamy zwycięzcę Turnieju 4 Hal, czyli amatorskich mistrzostw powiatu chrzanowskiego w siatkówce. To jednocześnie memoriał upamiętniający Jerzego Frasia.
W tym sezonie do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Po trzech turniejach prowadzi zespół TKKF Ósemka (22 punkty), przed KS Zagórze (19 pkt), Puma Team Myślachowice (8 pkt), Wtorkowymi Chrzanów (6 pkt) i PiłkoOdbijaczami Libiąż (5 pkt). Libiążanie zakończyli już swój udział w rywalizacji. Natomiast cztery pierwsze zespoły zmierzą się w sobotnim turnieju finałowym o tytuł amatorskiego mistrza powiatu w sezonie 2016.


TENIS STOŁOWY

IV liga
Opoka Trzebinia - Podwawelski IV Kraków (sobota, 17 grudnia, godz. 13, hala sportowa na Zbyszku w Trzebini)