Trzebinianki zaskoczyły rywalki z Podhala

13.11.2016 16:17 | 0 komentarzy | 4 648 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 17:17

Unihokeistki Trzebini w sobotni wieczór nieznacznie uległy zawodniczki Podhala. Za to w niedzielę szybko wypracowały sobie przewagę i mimo pogoni rywalek zdołały ją obronić. Lider z Babic na koniec rundy w klasie A pokonał Lgotę.

0
Unihokeistkę Podhala Magdalenę Siutę usiłuje powstrzymać zawodniczka Trzebini

UNIHOKEJ

Salming Ekstraliga Kobiet

PUKS Trzebinia - MMKS Podhale Nowy Targ 6-8 (2-4, 1-1, 3-3)
0-1 Kinga Leśniak (3), 1-1 Maja Masztaler (6), 1-2 Karolina Piekarczyk (9), 2-2 Ewelina Turek (15), 2-3 Katarzyna Fuła (18), 2-4 Magdalena Siuta (19), 3-4 Maja Masztaler (29), 3-5 Agnieszka Timek (40), 4-5 Ewelina Turek (42), 4-6 Katarzyna Fuła (45), 5-6 Ewelina Turek (48), 6-6 (49), 6-7 Katarzyna Fuła (52), 6-8 Katarzyna Fuła (55)

PUKS Trzebinia - MMKS Podhale Nowy Targ 8-5 (5-1, 3-1, 0-3)
1-0 Katarzyna Pabis (3), 2-0 Ewelina Turek (10), 2-1 Agnieszka Timek (16), 3-1 Maja Masztaler (16), 4-1 Katarzyna Pabis (19), 5-1 Ewelina Turek (20), 6-1 Katarzyna Pabis (27), 7-1 Maja Masztaler (33), 7-2 Justyna Florczak (39), 8-2 Katarzyna Pabis (40), 8-3 Agnieszka Timek (49), 8-4 Magdalena Siuta (50), 8-5 Katarzyna Fuła (54)

PUKS: Magdalena Michaliszyn, Justyna Trębacz - Karolina Rozmus, Patrycja Gurgul, Anita Jeleńska, Katarzyna Zając, Aneta Szmyd, Patrycja Ludwiczak, Adrianna Biskup, Maja Masztaler, Justyna Gierek, Ewelina Turek, Justyna Lasoń, Katarzyna Pabis, Dominika Kołodziej, Natalia Pastusińska
Podhale: Klaudia Jochymiak, Karolina Węgrzyn, Magdalena Siuta, Sabina Lech, Magdalena Chowaniec, Katarzyna Fuła, Kinga Leśniak, Anna Kubowicz, Agnieszka Timeek, Zuzanna Lech, Justyna Florczak, Olga Rokicka, Magdalena Krzystyniak

Trzebinianki wygrały dwa pierwsze mecze w Krakowie. W ten weekend w hali ZST-U-u podjęły ekipę Podhala. W sobotni wieczór toczyły z rywalkami wyrównany pojedynek. Dopiero w końcówce zawodniczka z Nowego Targu Katarzyna Fuła indywidualnymi akcjami rozstrzygnęła pojedynek na korzyść swojego zespołu. W niedzielne przedpołudnie to gospodynie dyktowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Już w pierwszej tercji ustawiły sobie mecz. Prowadziły po niej już 5-1, a po 40 minutach 8-2. Co prawda rywalki strzeliły w ostatniej tercji trzy bramki, jednak nie mogły już odwrócić losów spotkania. Aż cztery bramki dla PUKS-u zdobyła Katarzyna Pabis. W sobotę najlepszą zawodniczką zespołu została wybrana Natalia Pastusińska. W niedzielę indywidualne wyróżnienie przypadło bramkarce Magdalenie Michaliszyn, która wybroniła aż 21 uderzeń rywalek.
- Zagraliśmy wysoko w obronie i pozamykaliśmy rywalkom linie podań przy bandach. Moje zawodniczki dopiero zaczynają się konfrontować z zespołami seniorskimi. Podhalet to jeden z kandydatów do mistrzostwa Polski, a mimo to jesteśmy z nim w stanie nawiązać równą walkę. To pokazuje potencjał naszego zespołu - mówi Paweł Raj, trener PUKS.