Chrzanowska hala wciąż niezdobytą twierdzą

07.10.2016 21:31 | 0 komentarzy | 3 383 odsłony | Marek Oratowski

Trzeci mecz na własnym parkiecie i trzecie zwycięstwo. Szczypiorniści MTS-u odprawili w piątkowy wieczór tym razem Olimpię. I to z bagażem aż 36 bramek.

0
Przy piłce Michał Bednarczyk (MTS)

PIŁKA RĘCZNA

I liga
MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie 36-26 (19-14)
MTS: Górkowski, Gil, Wiatr - M. Skoczylas 11, Kirsz 7, D. Skoczylas 5, Bednarczyk 4, Rola 3, Madeja 2, Żydzik 1, Wierzbic 1, Orlicki 1, Sieczka 1, Kowal, Stroński, Olszewik

Oba zespoły doskonale się znają, bo często grają ze sobą sparingi. W ostatnim czasie częściej górą byli w nich gracze z Piekar Sląskich. Jednak w Chrzanowie napotkali rywali grających z pomysłem i na dodatek dozą szczęścia. W efekcie kibice tym razem nie musieli przeżywać nerwówki. Już w 9. minucie miejscowi prowadzili 7-3. Po kwadransie rywale doprowadzili do remisu (9-9). Jednak już do końca MTS zachowywał w miarę bezpieczną przewagę. Co prawda na kwadrans przed końcem stopniała z kilku do dwóch bramek (24-22). Jednak goście nie zdołali pójść na ciosem. Na dodatek często przebywali na ławce kar. Zanotowali dziesięć takich przewinień, przy sześciu chrzanowian. Czerwoną kartkę zobaczył w 53. minucie Maciej Sieczka, ale chrzanowianie mieli już wtedy bezpieczną przewagę. Skutecznością znów imponował Marcin Skoczylas, każdy z bramkarzy też pokazał się z dobrej strony. Gospodarze nie odpuszczali żadnej akcji. Ta determinacja i poświęcenie przełożyły się na wysoką skuteczność i stosunkowo niewiele strat piłek i innych błędów.
- Gdyby mi ktoś przed meczem powiedział, że wygramy róznicą 10 bramek, nie uwierzyłbym. Teraz pora powalczyć o pierwsze punkty na wyjeździe. Nie będzie łatwo, by jedziemy do Końskich - stwierdził Adam Piekarczyk, szkoleniowiec MTS.