24.09.2016 20:17 | 0 komentarzy | 4 786 odsłony | Marek Oratowski

Piłkarze Gromca aż sześć bramek zaaplikowali graczom Zagórzanki na ich boisku. Drugie derbowe starcie w "okręgówce" w Żarkach zakończyło się triumfem Chełmka. MTS po raz drugi zdobył komplet punktów na własnym parkiecie.

0
Kapitan Gromca Jakub Waligóra atakuje prowadzącego piłkę rywala z Zagórzanki

Klasa okręgowa - Oświęcim

Zagórzanka Zagórze - Nadwiślanin Gromiec 1-6 (0-4)
0-1 Mateusz Zejma (20), 0-2 Dawid Kaczmarczyk (27), 0-3 Dawid Adamczyk (42), 0-4 Dawid Adamczyk (44), 0-5 Mateusz Zejma (61), 0-6 Artur Szlęzak (64), 1-6 Arkadiusz Biesek (85)
Zagórzanka: Madeja - Radosz, Bujakiewicz (75. Glistak), Prażmowski, Pieczka (46. Zdun), Sabuda (57. Rogowiec), Krawczyk, Boś (46. Cichoń), Woźniak, Biesek, Psioda
Gromiec: Księżarczyk - Zejma, Waligóra, Zajas (70. Zadora), M. Pactwa, Nędza (65. Siwek), Adamczyk, Kaczmarczyk (80. Kaszuba), Szlęzak, Jamróz, Palka (60. Ł. Pactwa)
Wydawało się, że derby będą wyrównanym spotkaniem. Zagórzanka już w 2. minucie zmarnowałą "setkę", gdy Dariusz Boś przestrzelił. Tymczasem goście z Gromca urządzili sobie ostre strzelanie. Już do przerwy zdobyli cztery bramki. Mogli więcej, ale nie wykorzystali jeszcze karnego podyktowanego za obronę piłki rękami przez zawodnika z pola Adriana Prażmowskiego. Za to przewinienie zobaczył po ponad pół godzinie gry czerwoną kartkę. Po zmianie stron gospodarze - mimo gry w osłabieniu - próbowali być aktywniejsi, ale nadziali się na dwie szybkie akcje Gromca. W końcówce szarżujący w polu karnym Arkadiusz Biesek zdobył honorowego gola. Wygrał pojedynek z bramkarzem, a piłka wtoczyła się do bramki.
- W niektórych ostatnich meczach marnowaliśmy seryjnie okazje strzeleckie. Wiedziałem, że kiedyś się odblokujemy - stwierdził trener gości Maciej Kania.
- Gromiec obnażył wszystkie nasze słabości. Rywale byli znacznie szybsi - skomentował krótko szkoleniowiec gospodarzy Piotr Szczotka.

I liga
MTS Chrzanów - Czuwaj Przemyśl 33-31 (16-16)

MTS: Górkowski 1, Gil - M. Skoczylas 9, Kirsz 5, Bednarczyk 4, Rola 3, Żydzik 2, Wierzbic 2, Kowal 2, D. SkoczylS 2, Orlicki 2, Sieczka 1, Madeja, Stroński
Gospodarze zapewnili sobie wygraną dopiero w ostatnich minutach, bo wcześniej najczęściej prowadzili goście, m.in. 11-8 i 23-20. Skuteczne interwencje Marcina Górkowskiego (w tym obroniony karny) i dobre wybory w ofensywie sprawiły, że gracze MTS-u mogli świętować dwa punkty.