Trzebinia uratowała remis w samej końcówce

18.06.2016 21:01 | 0 komentarzy | 4 989 odsłony | Michał Koryczan, Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 21:18

W pierwszym meczu barażowym o awans do trzeciej ligi MKS Trzebinia-Siersza zremisował na wyjeździe z BKS Bochnia. Na zakończenie sezonu chrzanowskiej A-klasy Wolanka podzieliła się punktami z Błyskawicą.

0
Zawodnik Myślachowic Adrian Zybiński (niebieski strój) w pojedynku z Łukaszem Żbikiem z Wolanki

Sonda

Czy MKS Trzebinia-Siersza awansuje do trzeciej ligi?

Baraże o awans do trzeciej ligi

BKS Bochnia - MKS Trzebinia-Siersza 1-1
1-0 Sławomir Zubel (50), 1-1 Michał Kowalik (87)
MKS: Wróbel - Sieczko, Ołownia, Kalinowski, Sawczuk, Domurat, Repa (75. Dudek), Majcherczyk (88. Małodobry), Kowalik, J. Pająk (75. Fraś), Piskorz (88. Kaiser)
Trzebinianie przywieźli cenny, bramkowy remis z Bochni. Do awansu do trzeciej ligi wystarczy im zatem 0-0 w czwartkowym rewanżu przed własną publicznością. Remis w sobotniej konfrontacji zapewnił MKS w końcówce Michał Kowalik.
- Z końcowego wyniku oraz pierwszej połowy możemy być zadowoleni. Można powiedzieć, że wchodząc na boisko w czwartek, jesteśmy w trzeciej lidze. Trzeba tylko utrzymać ten rezultat. Na pewno jednak nie wyjdziemy na murawę z myslą o bronieniu wyniku bezbramkowego - mówi Robert Moskal, szkoleniowiec MKS.

Klasa okręgowa - Kraków II

Świt Krzeszowice - Podgórze Kraków 3-3

Klasa okręgowa - Wadowice

Zagórzanka Zagórze - UKS KS Chełmek 4-2 (2-2)

Bramki dla Zagórzanki: Marcin Psioda (2 i 43), Paweł Tokarek (83) i Arkadiusz Biesek (90)
Zagórzanka: Madeja (46. Kominiak) - Kądziołka, Prażmowski, Bujakiewicz, Zdun (65. Krawczyk), Rogowiec, Pieczka, Glistak (46. Tokarek), Paliwoda (46. Rejdych), Biesek, Psioda
Chełmek: Żołneczko - Kumanek, Kulig, Sidor, Domżał, Bachowski (68. Chojnowski), Kantek, Kustra, Kaczor, Mika (80. Sergiel), Bloch (59. Warzecha)
Już w 2. minucie Marcin Psioda po zderzeniu z bramkarzem gości szybciej zebrał się od niego i posłał piłkę lobem do siatki. Dziesięć minut później był już jednak remis po strzale gości w zamieszaniu podbramkowym. Na dodatek defensorzy Zagórzanki "zaspali" w 38. minucie, czego efektem było drugie trafienie przyjezdnych po strzale w krótki róg. Jeszcze przed przerwą Marcin Psioda jednak wyrównał po uderzeniu głową. Asystę zaliczył Mateusz Zdun. Po zmianie stron czym bliżej końca, tym groźniejsi byli gospodarze. W końcu Szymon Pieczka zagcentrował w pola karne, a Paweł Tokarek głowkował w długi róg. Wynik na 4-2 tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił Arkadiusz Biesek, wykorzystując błąd bramkarza.
- Cieszę się, że mimo trudnej sytuacji kadrowej zdołaliśmy odwrócić losy spotkania - skomentował trener gospodarzy Piotr Szczotka.

LKS Żarki - Niwa Nowa Wieś 2-0
LKS Bobrek - Unia Oświęcim 4-6
Dąb Paszkówka - Nadwiślanin Gromiec 0-3

Wolanka Wola Filipowska - Błyskawica Myślachowice 2-2 (2-1)
0-1 Mateusz Wilk (3), 1-1 Łukasz Żbik (32), 2-1 Mariusz Gaj (35), 2-2 Kacper Głowacz (81)
Wolanka: P. Żbik - M. Filipek, K. Kłeczek (55. G. Ślusarczyk), Artur Noworyta (82. Święszek), Kalęba, Gaj, Ł. Zbik, M. Lasoń, Adam Noworyta (55. S. Kocot), Kowalski, R. Noworyta (63. Augustynek)
Błyskawica: Woźniak - Wojdyła, Cybulski, R. Binek, Piotrowski, Kocyk (63. M. Binek), Kaczmarczyk, Zybiński, Wilk, Głowacz, Bała
Przed meczem zawodnicy i kibice uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego, wieloletniego gospodarza obiektu sportowego w Woli Filipowskiej Stanisława Niechwieja.
Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 3. minucie prowadzenie Błyskawicy dał Mateusz Wilk.
Strzelony gol uśpił przyjezdnych. Wykorzystali to miejscowi. W przeciągu trzech minut zdobyli dwie bramki. Wcześniej domagali się odgwizdania rzutu karnego za faul bramkarza na Konradzie Kłeczku, ale arbiter nakazał grać dalej.
Po zmianie stron zespół z Myślachowic ruszył do odrabiania strat. Do remisu doprowadził w 81. minucie. Jedenastkę wykorzystał wówczas Kacper Głowacz, rehabilitując się za fatalne pudło z pierwszej połowy.
Miejscowi mieli ogromne pretensje do sędziego za podyktowanie rzutu karnego. Protestujący Marcin Filipek obejrzał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę. Wolanka kończyła więc mecz w dziesięciu.
Błyskawica mogła wykorzystać grę w przewadze, ale Mateusz Wilk i Marcin Bała zmarnowali klarowne sytuacje.

Arka Babice - Polonia Luszowice 6-2
Tęcza Tenczynek - MKS Alwernia 2-5
Victoria Zalas - Ciężkowianka Jaworzno 2-2
Unia Kwaczała - Zgoda Byczyna 1-5
Wisła Jankowice - Fablok Chrzanów 5-0
Start Kamień - Orzeł Balin 3-2