Piłkarze Zagórza zostali w szatni

14.05.2016 17:21 | 0 komentarzy | 5 616 odsłon | Marek Oratowski, Michał Koryczan

Podopieczni Piotra Szczotki mentalnie w pierwszej połowie jakby nie wyszli na boisko i otrzymali szybki zimny prysznic ze strony rywali. Podobnie jak jesienią Zagórzanka uległa rywalom z Ryczowa 1-4.

0
Kapitan Zagórzanki Jakub Bujakiewicz mija Mateusza Folgę (Ryczów)

IV liga - zachodnia Małopolska

Górnik Libiąż - Garbarz Zembrzyce 2-2
Libiążanie zdobyli pierwszy ligowy punkt w tym roku. Remisując z Garbarzem, Górnik przerwał serię dziewięciu przegranych meczów z rzędu. Zespół z Zembrzyc zapunktował pierwszy raz od czterech spotkań.

Wiślanka Grabie - MKS Trzebinia-Siersza 3-1
MKS drugi raz w tym sezonie nie potrafił znaleźć sposobu na Wiślankę. Na swoim stadionie zremisował z nią bezbramkowo. Na wyjeździe pełną pulę zgarnęli gospodarze. Tym samym trzebinianie przegrali pierwszy raz od sześciu spotkań.
Wskutek porażki MKS stracił fotel lidera na rzecz Jutrzenki Guebułtów, która pokonała 2-1 na wyjeździe Spójnię Osiek-Zimnodół.

Klasa okręgowa - Kraków II

Dalin Myslenice - Świt Krzeszowice 8-0

Klasa okręgowa - Wadowice

Zagórzanka Zagórze - Orzeł Ryczów 1-4 (0-3)
0-1 Bartłomiej Biela (12), 0-2 Maciej Zębala (24), 0-3 Michał Matejko (30), 1-3 Jakub Wożniak (63), 1-4 Roman Poltavents (88)
Zagórzanka: Madeja - Kądziołka, Prażmowski, Zdun, Jarczyk (60. Glistak), Paliwoda (56. Rejdych), Krawczyk, Kikla, Woźniak (80. Rogowiec), Biesek, Bujakiewicz
Ryczów: Tyrała - Pluta, Żuraw, Folga, Biela (68. Kozioł), Chlebicki, Matejko (75. Poltavets), Główczak, Włosiak (60. Drobniak), Zębala, Pater (68. Bachul)

Gracze Zagórzanki w Bobrku w pierwszej połowie strzeliki trzy gole i szybko ustawili sobie mecz. W sobotę dokładnie w ten sam sposób potraktowali ich rywale z Ryczowa. Gdy gospodarze myślami byli jeszcze w szatni, w 12. minucie z prawej strony boczny obrońca Ryczowa Bartłomiej Biela chciał wrzucać piłkę, ale wyszedł mu strzał, który zaskoczył Dawida Madeję. Do tego momentu gra była wyrównana.

To był jednak dopiero początek problemów Zagórzanki. Zespół stracił jeszcze dwa gole będące konsekwencją błędów nie trzymających linii obrońców.

Po zmianie stron po rozegraniu piłki przez Arkadiusza Bieska z lewej strony akcję zamknąl Jakub Woźniak, dopełniając formalności. Gdy w końcówce gospodarze mieli okazje do zdobycia drugiego gola, zostali skarceni bramką Romana Poltaventsa zdobytą głową po centrze z rogu.
- Goście byli lepsi, to nie podlega dyskusji. Jednak możemy mieć pretensję głównie do siebie, bo nie podjęliśmy walki, jak w Bobrku. Dalej mam ubytki w składzie spowodowane kontuzjami. Dlatego między innymi brakuje nam jakości, jaką dawali Cichoń, Pieczka, czy Radosz. Wyjściową jedenastkę ustawiam pod graczy zdolnych do gry - skomentował trener gospodarzy Piotr Szczotka.

MKS Alwernia - Błyskawica Myślachowice 3-2

Byczyna straciła pierwsze w tym sezonie punkty na swoim boisku. Jej potknięcie wykorzystał Zalas. Po raz pierwszy od trzech sezonów wygrał w Kamieniu i powiekszył przewagę w tabeli nad Zgodą do czterech "oczek".
Drugi raz w tych rozgrywkach zwycięstwo na wyjeździe odniosła Wolanka, pokonując w Balinie miejscowego Orła.