Chrzanów

Piłkarskie gwiazdy strzelały, kibice licytowali

13.01.2018 19:45 | 4 komentarze | 7 006 odsłon | Marek Oratowski

W sobotnim meczu w ramach WOŚP oldboje Wisły Kraków wygrali w chrzanowskiej hali z dawnymi graczami Fabloku 6-2. Do puszki wolontariuszy trafiły pieniądze zebrane z licytacji piłkarskich gadżetów.

4
Pieniądze do puszki wrzucili organizator meczu Antoni Gawronek oraz piłkarze Wisły Ryszard Czerwiec i Dariusz Marzec

W ubiegłym roku krakowanie wygrali 12-9. Tym razem już do przerwy prowadzili 5-0, a wszystkie gole zdobył Dariusz Marzec. W szeregach gości spod Wawelu zagrali jeszcze m.in. nowy trener trzebińskiego MKS-u Jerzy Kowalik, Ryszard Czerwiec i Zdzisław Janik. Kazimierz Kmiecik tym razem wystąpił w roli trenera zespołu.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli odrabiać straty. Zdobyli gole po strzałach Dariusza Czyszczonia i Mariusza Wójcika.  Mecz zakończył się wynikiem 6-2 dla gości. Jednak rezultat był sprawą drugorzędną.

- Ważne, że kolejny raz wspomogliśmy Orkiestrę. Z licytacji pamiątek i gadżetów do puszki wrzuciliśmy 1410 złotych. W tym roku przyszło trochę mniej kibiców, dlatego w następnym mecz przeniesiemy raczej na niedzielę - stwierdził Antoni Gawronek, który po raz piętnasty zorganizował charytatywne spotkanie.

Najwięcej, bo 350 złotych jeden z kibiców zapłacił za piłkę z autografami ekstraklasowych piłkarzy Wisły.