Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Dzień Techniki Kolejowej - tego jeszcze nie było

20.04.2017 08:42 | 8 komentarzy | 4 514 odsłony | Piotr Tarczyński

Darmowe przejazdy nowoczesnym pociągiem Impuls, zwiedzanie nastawni, możliwość obejrzenia lokomotyw w środku, prelekcje i wystawy. Tak w skrócie wygląda program imprezy organizowanej w sobotę na dworcu w Trzebini. Początek - godz. 11.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wykaz wszystkich wydarzeń znajduje się na plakacie zamieszczonym poniżej. Na załączonej mapie trzebińskiej stacji można także sprawdzić, co i w którym miejscu warto zobaczyć.

- Teraz najważniejsze, by dopisała nam pogoda. Ale wiele będzie się działo przy zadaszonym peronie 1, dlatego nawet, gdyby padało, nie powinno to nikogo zniechęcić do odwiedzenia dworca w sobotę - mówi Krzysztof Brandys, prezes Stowarzyszenia „Stacja Chrzanów", organizatora Dnia Techniki Kolejowej.

Na tym właśnie peronie użytkowane przez siebie lokomotywy pokaże PKP Cargo SA. Wśród nich znajdą się wyprodukowane w chrzanowskim Fabloku SM31 i SM42 - popularna Stonka. Będzie można wejść do środka, obejrzeć kabinę i porozmawiać z maszynistą.

Stowarzyszenie organizuje tak dużą imprezę z poważnymi partnerami po raz pierwszy.
Krzysztof Brandys liczy, że sobotnie popołudnie spędzi na dworcu wiele osób, w tym rodzice z dziećmi.

- Mam wiele sygnałów o sporym zainteresowaniu, bo miłośników kolejnictwa nie brakuje. My chcemy pokazać kolej z innej strony, nieznanej ludziom korzystającym do tej pory z pociągów jako pasażerowie - podkreśla.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach DTK jest bezpłatny.