Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Zmroziło przestępców, a powietrze zachęcało do obcowania z przyrodą

08.01.2017 16:58 | 2 komentarze | 6 178 odsłon | Tadeusz Jachnicki

Mróz wciąż siarczysty. Na noc synoptycy ponownie zapowiadają obniżenie temperatury poniżej -20 stopni Celsjusza. Panujący chłód najwyraźniej pokrzyżował szyki tym, którzy lubią być na bakier z prawem.

2
Zmroziło przestępców, a powietrze zachęcało do obcowania z przyrodą
Pogoda zachęcała do fotografowania przyrody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń. Takiego spokoju nadal życzę i sobie i Państwu - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzecznik prasowy policji w Chrzanowie.

Spokój panował także w komendzie straży pożarnej.

- W nocy z soboty na niedzielę była cisza. W niedzielę wyjechaliśmy z interwencją do domu przy ul. Granicznej, gdzie uaktywnił się czujnik tlenku węgla. Wygasiliśmy piec, w którym doszło do nieszczelności i przewietrzyliśmy mieszkanie - informuje kpt. Piotr Bębenek z PSP w Chrzanowie.

Niedziela była dobrym dniem do spacerów. Jakość powietrza, mimo alarmów napływających z Krakowa i wielu innych zakątków Polski, w Chrzanowie i okolicy była dobra. Złe ma nadejść jutrzejszym rankiem i otrzymywać się przez cały poniedziałek.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie zapowiada, że w nocy temperatura minimalna może spaść od -25 do -29 st. C. W ciągu dnia ma być od -14 do -18 st. C.