Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W Fabloku znów mają powstawać części do lokomotyw

31.07.2015 19:56 | 6 komentarzy | 10 480 odsłon | Łukasz Dulowski
Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 20:01

Inwestor ze Strzelec Opolskich podpisał w Krakowie umowę z syndykiem na dzierżawę części dawnej fabryki lokomotyw w Chrzanowie.

6
W Fabloku znów mają powstawać części do lokomotyw
Hala produkcyjna Fabloku w 2007 r.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chodzi o spółkę Energo Mechanik, o czym donosi Radio Kraków. Od dłuższego czasu była ona wymieniana jako jeden z dwóch potencjalnych inwestorów. Zajmuje się dostawą maszyn i urządzeń dla energetyki cieplnej oraz górnictwa. Jej prezes Piotr Cygan, w wypowiedzi dla Radia Kraków ujawnił, że Energo Mechanik planuje na początek „rozpoczęcie usług w zakresie dostaw elementów i części do zestawów kołowych", a docelowo produkcję „w zakresie lokomotyw i części do lokomotyw".

- W tej sprawie tylko i wyłącznie prezes zarządu może się wypowiadać. Teraz nie ma go już w firmie. W poniedziałek proszę dzwonić - usłyszeliśmy w piątek po południu od Urszuli Sudoł, kierowniczki działu personalno-organizacyjnego Energo Mechanik.

Na liście wierzycieli chrzanowskiego Fabloku figuruje m.in. ZUS.

- Wiemy, że ktoś próbuje rozpocząć produkcję, ale tak naprawdę z medialnych informacji. Żeby oficjalnie, to nie - przyznał Jarosław Babiec, dyrektor chrzanowskiego ZUS.

- Firma Energo Mechanik zwróciła się do nas o informacje dotyczące możliwości zatrudnienia głównie byłych pracowników Fabloku. Zapewniali, że szukają ślusarzy, tokarzy, generalnie fachowców z branży mechanicznej. Twierdzili, że są zainteresowani przyjęciem tych osób, ale na razie dogrywają jeszcze formalności. Myśmy dali im taki wykaz i teraz czekamy na potwierdzenie z ich strony - powiedziała nam Barbara Babijczuk, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie.

Przypomnijmy, że początkiem czerwca br. burmistrz Marek Niechwiej na przelom.pl informował, że są „podmioty zainteresowane dzierżawą, a następnie docelowo nabyciem terenu Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce".