Nie masz konta? Zarejestruj się

Nie żyje stajenny

Prawdopodobnie tlenkiem węgla zaczadził się 35-letni członek Spółdzielni Socjalnej „Husaria" przy ul. Wczasowej w Bolęcinie. Próbujący go ratować szef tej spółdzielni trafił natomiast do szpitala.

czytaj więcej

Syntaj chce zakończyć budowę za pół roku i zatrudnić ludzi

W czwartek rozpoczęła się budowa hali produkcyjnej spółki Syntaj Swiss Technology na trzebińskim Miechowie. To pierwsza inwestycja na otwartej w czerwcu strefie gospodarczej przy autostradzie A-4.

czytaj więcej

Złodziej w bibliotece

Telefon komórkowy straciła w środę jedna z czytelniczek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Z kolei mieszkaniec Chrzanowa został okradziony podczas pobytu na Słowacji.

czytaj więcej

Licealiści i seniorzy brawurowo zagrali współczesną wersję "Pana Tadeusza"

Przy pełnej widowni ponad dwudziestu młodych i starszych aktorów - naturszczyków pokazało w środę kawał dobrego teatru.

czytaj więcej

W szpitalu będą wykonywane badania pod kątem osteoporozy

W chrzanowskiej lecznicy stoi nowoczesny aparat densytometryczny. Pozwala na szczegółową diagnostykę osteoporozy i innych chorób związanych z mineralizacją kości.

czytaj więcej

W kierunku elektrowni trzeba jechać objazdem

W środę, dokładnie o godz. 9.00, drogowcy zamknęli dla ruchu fragment ul. 22 Lipca w Myślachowicach. Droga jest nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ulicą krajową do skrzyżowania z ulicami Wiosenną i Górną.

czytaj więcej

Diabetycy muszą dbać o stopy

Z europejskich krajów tylko w Rumunii przeprowadzanych jest więcej amputacji stóp, niż w Polsce. By nie dopuścić do powstania tzw. stopy cukrzycowej, wystarczy systematycznie wykonywać podstawowe czynności pielęgnacyjne.

czytaj więcej

Sernik z gruszkami

Sernik to idealny pomysł na słodką przekąskę podczas spotkania z przyjaciółmi albo przyjęcia urodzinowego. Można go urozmaić, dodając soczyste gruszki. O tej porze roku smakują najlepiej.Przepis podaje Katarzyna Jaworek z Mętkowa

czytaj więcej

Stop pneumokokom

Czasami wystarczy kichnięcie lub kaszel, by doszło do zakażenia pneumokokami. Dr n. med. Hanna Czajka - autor i koordynator „Programu zdrowotnego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce" przekonuje, że jedną z najlepszych metod obrony przed chorobą są szczepienia ochronne.

czytaj więcej

Lekcje z ZUS

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych przydaje się w życiu. Dzięki niej można też wygrać ciekawe nagrody. Wystarczy się zgłosić do konkursu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

czytaj więcej

Jaki pan... taki kram

Oto zdjęcie budynku byłej „Lecznicy Zwierząt" przy ulicy Dworskiej 1 w Kościelcu. Były to kiedyś mieszkania i lokatorzy pozostawili je rok temu (w 1975 roku, przyp. red) w doskonałym stanie, przekazując Urzędowi Miejskiemu.

czytaj więcej

Ukazał się nowy, 42. numer "Przełomu"

Ukazał się nowy, 42. numer "Przełomu", a w nim m.in.:

czytaj więcej

W Kwaczale i Płazie-Podlas woda nie nadaje się do picia

W tych miejscach to drugie na przestrzeni kilku tygodni skażenie wody bakteriami coli. O problemie z Janusz Kopaczką, prezesem Zakładu Usług Komunalnych w Alwerni, rozmawia Łukasz Dulowski.

czytaj więcej

Ulicą Harcerską nie przejedziesz

Droga na odcinku od ośrodka zdrowia w kierunku ul. św. Stanisława w Trzebini jest nieprzejezdna. Kierowcy dowiadują się o tym dopiero, gdy tam wjadą. Nigdzie wcześniej nie ma znaków informacyjnych.

czytaj więcej

Dojazd może być tymczasowy

Wykonawca robót na ul. Partyzantów w Chrzanowie otworzył dojazd do starostwa od ul. Oświęcimskiej. Gminni urzędnicy studzą jednak radość kierowców. Roboty jeszcze będą tam trwały.

czytaj więcej

Zderzyły się dwa auta. Kobieta i dziecko w szpitalu

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek na ul. Śląskiej w Chrzanowie. Wszystko wskazuje na to, że zawinił kierowca saaba, który nie ustąpił pierwszeństwa seatowi. Dwie osoby zostały ranne.

czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „W żółtych płomieniach liści" 

Chcemy Was w ten sposób zachęcić do uwiecznienia ulubionych miejsc na ziemi chrzanowskiej w jesiennych barwach. Zdjęcie może przedstawiać znany obiekt, może być widokiem z okna lub impresją z wycieczki w plener. Ważne, by jednym z istotnych elementów były kolorowe liście.

czytaj więcej

zobacz więcej newsów...